دنیای فناوری و آموزش

نحوه غیرفعال کردن استوری‌های “Recommended by Pocket” در فایرفاکس

لوگوی مرورگر موزیلا فایرفاکس

به صورت پیش فرض، Mozilla Firefox برای شما گزیده‌ای از اخبار موجود در سراسر وب را با عنوان “Recommended by Pocket” در صفحه اصلی فایرفاکس نمایش می‌دهد. اگر ترجیح می‌دهید نمایش این اخبار پیشنهادی را غیرفعال کنید، موزیلا راه حل آسانی را در اختیارتان می‌گذارد. در ادامه چگونگی غیر فعال کردن نمایش گزیده اخبار (Recommended by Pocket) توضیح داده خواهد شد.

موزیلا فایرفاکس یکی از مرورگرهای خوب و سریع است که سازنده‌ی آن، بنیاد Mozilla مدعی است که روی حفاظت از حریم خصوصی کاربران حساسیت‌های زیادی دارد. در حالی که گوگل کروم و اغلب مرورگرها مشغول جمع‌آوری و استفاده‌های آماری و غیره از اطلاعات وب گردی کاربران هستند، موزیلا فایرفاکس مدعی است که با این سبک مخالف است.

مقاله مرتبط: چگونه کوکی‌ها را در مرورگر Mozilla Firefox فعال (یا غیر فعال) کنیم؟

از نسخه‌ی ۶۰ فایرفاکس در صفحه‌ی New Tab بخش جدیدی به اسم sponsored stories اضافه شده که مقالات پیشنهادی اسپانسرها را نمایش می‌دهد. اگر با نمایش محتوای پیشنهادی و تبلیغاتی در صفحه‌ی تب جدید فایرفاکس مخالف هستید، می‌توانید آن را به راحتی غیرفعال کنید.

آموزش غیر فعال کردن بخش مقالات پیشنهادی تب جدید فایرفاکس

ابتدا فایرفاکس را باز کنید. در صفحه اصلی فایرفاکس خود، بر روی آیکون “چرخ دنده” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. این آیکون صفحه Options فایرفاکس را باز می‌کند.

در صفحه اصلی فایرفاکس، بر روی آیکون "چرخ دنده" در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
Click the gear icon on your Firefox Home page in Firefox

در صفحه Options، تا زمانی که بخش تحت عنوان “Firefox Home Content” را ببینید به پایین اسکرول کنید. چک مارک کادر کنار “Recommended By Pocket” را بردارید.

چک مارک کادر کنار "Recommended By Pocket" را بردارید.
Unchecked “Recommended by Pocket” in Firefox Options

اگر می‌خواهید یک صفحه اصلی فایرفاکس ساده تر از این را داشته باشید، می‌توانید چک مارک گزینه‌های “Top Sites” ، “Highlights” و “Snippets” را از داخل همین صفحه بردارید.

سپس، تب Options را بسته و یک پنجره جدید Firefox Home باز کنید. حال شما باید صفحه‌ای ساده‌تر و خلوت‌تری را مشاهده کنید. از وب گردی خود لذت ببرید! 😉

منبع: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا