دنیای فناوری و آموزش

نحوه بازگردانی ایمیل فرستاده شده در Gmail

لوگو جیمیل

همه ما این تجربه را داشته‌ایم که بلافاصله لحظاتی پس از ارسال یک ایمیل پشیمان شده‌ایم. اگر در این وضعیت قرار دارید و از Gmail استفاده می‌کنید، یک پنجره کوچکی دارید که می‌توانید از طریق آن اشتباهتان را اصلاح کنید، اما تنها چند ثانیه برای این کار زمان دارید. در وب‌سایت جیتسو و در این مقاله، نحوه انجام این کار توضیح داده شده است.

در حالیکه این دستورالعمل‌ها برای کاربران Gmail است، شما در Outlook نیز می‌توانید ایمیل فرستاده شده را برگردانید. Outlook به شما 30 ثانیه فرصت بازگردانی ایمیل فرستاده شده را می‌دهد پس باید سریع عمل کنید.

تنظیمات طول مدت زمان برای لغو کردن ایمیل ارسال شده در Gmail

به طور پیش فرض، Gmail به شما تنها 5 ثانیه فرصت جهت بازگردانی ایمیل پس از زدن دکمه send را می‌دهد. اگر این فرصت برایتان کم است، باید مدت زمانی که Gmail ایمیل‌ها را قبل از ارسال به حالت معلق نگه می‌دارد را افزایش دهید. (پس از این مدت، ایمیل‌ها قابل بازگردانی نیستند)

مقاله مرتبط: نحوه سرعت بخشیدن به پاسخگویی ایمیل‌ها در جیمیل

متاسفانه امکان تغییر مدت زمان حالت لغو کردن در اپلیکیشن Gmail وجود ندارد و شما باید این کار را از طریق منوی تنظیمات Gmail بر روی وب با استفاده از کامپیوتر دارای ویندوز 10 و یا مک انجام دهید. شما می‌توانید با باز کردن Gmail در مرورگر وب مورد علاقه خود و کلیک بر روی آیکون چرخ دنده شکل تحت عنوان “Setting Gear” در گوشه بالا سمت راست بالای لیست ایمیل خود این کار را انجام دهید.

در اینجا، بر روی گزینه “Settings” کلیک کنید.

روی چرخ دنده کلیک کنید و سپس گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

در قسمت “General” تنظیمات Gmail، گزینه “Undo Send” با مقدار پیش فرض مدت زمان 5 ثانیه جهت لغو ایمیل ارسال شده را خواهید دید. شما می‌توانید از طریق منوی کشویی، این مدت را به 10، 20 و حتی 30 ثانیه تغییر دهید.

تنظیم بازگردانی ایمیل‌های ارسال شده در منوی تنظیمات Gmail

پس از اینکه طول مدت زمان لغو را تغییر دادید، تنظیمات را ذخیره کنید، بدین منظور دکمه “Save Changes” در انتهای منو را فشار دهید.

مدت زمان لغوی که انتخاب کرده‌اید به طور کلی در اکانت Google شما اعمال خواهد شد، بنابراین برای ایمیل‌هایی که با استفاده از Gmail چه از طریق وب و چه از طریق اپلیکیشن Gmail بر روی iPhone، iPad و یا دستگاه‌های Android می‌فرستید اعمال خواهد شد.

نحوه بازگردانی ایمیل فرستاده شده در Gmail از طریق وب

اگر می‌خواهید یک ایمیل ارسال شده در Gmail را بازگردانید، باید این کار را در طول مدت زمانی که برای لغو ایمیل‌های ارسال شده در حساب شما تنظیم شده است انجام دهید. این مدت از لحظه فشار دکمه “Send” شروع می‌شود.

جهت بازگردانی یک ایمیل، دکمه “Undo” را که در پنجره باز شده “Message Sent” که در گوشه سمت چپ پنجره Gmail بر روی وب قابل مشاهده است را فشار دهید.

جهت بازگردانی یک ایمیل، دکمه "Undo" را که در پنجره باز شده "Message Sent" که در گوشه سمت چپ پنجره Gmail بر روی وب قابل مشاهده است را فشار دهید.

این آخرین شانس شما برای بازگردانی ایمیل است. اگر آن را از دست دادید، و یا با کلیک بر روی دکمه “X” پنجره را بستید، دیگر نمی‌توانید آن را بازگردانید. پس از گذشت مدت زمان لغو، دکمه “Undo” ناپدید می‌شود و ایمیل به سرور ایمیل گیرنده ارسال می‌شود، جایی که دیگر امکان بازگردانی آن وجود ندارد.

نحوه بازگردانی ایمیل فرستاده شده در Gmail از طریق تلفن همراه

پروسه بازگردانی یک ایمیل از طریق اپلیکیشن Gmail بر روی دستگاه‌های iPhone، iPad یا Android مشابه هم است. پس از ارسال ایمیل با استفاده از ایمیل Google، یک جعبه سیاه بازشو در انتهای صفحه نمایش داده می‌شود و به شما می‌گوید که ایمیل ارسال شده است.

دکمه “Undo” در سمت راست این پنجره ظاهر می‌شود. اگر می‌خواهید از ارسال ایمیل جلوگیری کنید، در طول مدت لغو انتخاب شده در تنظیمات Gmail، این دکمه را فشار دهید.

پس از ارسال ایمیل با استفاده از ایمیل Google، یک جعبه سیاه بازشو در انتهای صفحه نمایش داده می‌شود. جهت بازگردانی ایمیل دکمه "Undo" در سمت راست این پنجره را فشار دهید.

فشار دادن دکمه “Undo” ایمیل را باز گردانده، و شما را به صفحه پیش نویس “Compose” بر می‌گرداند. سپس شما می‌توانید تغییراتتان را بر روی ایمیل اعمال و به صورت پیش فرض ذخیره کرده و یا آن را به طور کامل پاک کنید.

منبع: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا