دنیای فناوری و آموزش

چگونه همیشه URL‌ها را به صورت کامل در Google Chrome نمایش دهید

لوگوی گوگل کروم

گوگل کروم، تا زمانیکه در قسمت نوار آدرس دو بار بر روی آدرس وب کلیک کنید “https://” و “www.” موجود در آدرس وب‌سایت‌ها را پنهان می‌کند. اگر شما ترجیح می‌دهید که URL را به صورت کامل ببینید، از طریق فعال کردن پرچم (flag) پنهانی که در کروم 83 اضافه شده است می‌توانید به جای “gitso.ir” آدرس کامل “https://www.gitso.ir” را مشاهده کنید. در این مطلب از وب‌سایت جیتسو، برای فعال کردن این قابلیت همراه ما باشید.

این ویژگی نیازمند فعال سازی پرچم پنهان (hidden flag) در گوگل کروم است. برای یافتن آن، متن زیر را در نوار آدرس کروم کپی و پیست کنید و Enter را فشار دهید:

chrome://flags/#omnibox-context-menu-show-full-urls

در سمت راست “Context menu show full URLs” در صفحه Flags (پرچم‌ها)، بر روی منوی کشویی کلیک کرده و “Enabled” را انتخاب کنید.

the "Context menu show full URLs" flag in Chrome

جهت راه اندازی مجدد مرورگر، بر روی “Relaunch Chrome” کلیک کنید. حتماً قبل از کلیک بر روی این دکمه، داده‌های خود در صفحات وب را ذخیره کنید. کروم تمامی صفحات شما را مجدد باز می‌کند اما ممکن است برای مثال اطلاعاتی را که در فرم‌های داخل صفحات وب تایپ کرده‌اید را از دست بدهید.

راه اندازی مجدد Chrome بعد از فعال کردن یک پرچم

حال بر روی نوار آدرس کروم راست کلیک کرده و “Always show full URLs” را انتخاب کنید تا کروم URL‌ها را کامل نشان دهد.

برای غیر فعال کردن این ویژگی، مجدد بر روی نوار آدرس راست کلیک کرده و تیک (چک مارک) آن را بردارید.

Enabling "Always show full URLs" in Chrome

همانند تمامی پرچم‌های کروم، این پرچم پنهان نیز آزمایشی است و در آینده ممکن است حذف شود و یا تغییر کند.

انتظار می‌رود که گوگل روزی این پرچم را حذف کرده و گزینه  “Always show full URLs”را برای تمام کاربران در نوار آدرس قرار دهد و هر کاربر خواهد توانست وضعیت نمایش آدرس وب‌ها را با چند کلیک و بدون مزاحمت پرچم‌ها تغییر دهد.

Chrome showing full URLs
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا