دنیای فناوری و آموزش

نحوه جستجو سریع برای Emoji در ویندوز 10

لوگوی ویندوز 10 ورژن

ایموجی (Emoji) نمادهای گرافیکی برای نمایش احساسات، اشیاء، سمبل‌ها و ایده‌ها هستند. برخی اوقات در حالیکه از ویندوز 10 استفاده می‌کنید، می‌خواهید سریعاً مناسبترین ایموجی را پیدا کنید، در حالیکه صدها ایموجی برای انتخاب وجود دارد. در این مطلب از وب‌سایت جیتسو نحوه جستجوی ایموجی موردنظر با استفاده از متن توضیح داده شده است.

ابتدا اپلیکیشنی که می‌خواهید ایموجی (Emoji) را در آن درج شود باز کنید. در اپلیکیشن‌های ویندوزی در قسمت ورودی متن کلیک کنید و هنگامیکه مکان نما ماوس را مشاهده کردید کلیدهای ترکیبی windows+. و یا windows +; را فشار دهید. (به عبارت دیگر کلید windows و یک نقطه یا کلید windows و یک نقطه ویرگول)

نوشتار مشابه: نحوه تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر کیبورد و پنل ایموجی

پنل انتخاب ایموجی ظاهر خواهد شد.

پنل اموجی (Emoji) در ویندوز 10

در حالیکه پنل ایموجی باز است، شروع به تایپ کلمه مرتبط با ایموجی‌ای که به دنبالش هستید کنید. برای مثال اگر به دنبال ایموجی گربه هستید می‌توانید “Cat” را تایپ کنید یا اگر ایموجی گریه را می‌خواهید پیدا کنید “Cry” را تایپ کنید.

اگر جستجوی شما حالت کلی تری دارد (مانند “Fruit” به معنی میوه)، نتیجه شامل تمام ایموجی‌هایی خواهد بود که با آن کلمه مطابقت دارند و نه تنها یک ایموجی. بنابراین شما می‌توانید دقیقاً ایموجی‌ای که دوست دارید بیشتر از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.

برای جستجوی ایموجی‌ها در ویندوز 10 یک کلمه تایپ کنید

اگر با کلیک کردن بر روی نماد دسته بندی‌های دیگر موجود در پایین پنل از قسمت نتایج جستجو خارج شدید، بر روی نماد ذره بین کلیک کنید تا بتوانید مجدد آنها را مشاهده کنید.

برای بازگشت به نتایج جستجوی ایموجی در ویندوز 10، روی ذره بین در پایین پنل کلیک کنید

حال آماده‌اید تا افکار خود را به بهترین شکل بدون نیاز به کلمات بیان کنید!پنل انتخاب اموجی و ویژگی جستجوی آن تقریبا در هر اپلیکیشن ویندوز دسکتاپ، از Notepad تا Google Chrome کار می‌کند.

منابع:

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا