دنیای فناوری و آموزش

چگونه می‌توان آیکون یک میانبر (Shortcut) را در ویندوز 10 تغییر داد؟

آیکون‌های ویندوز 10

دلیل به وجود آمدن آیکون‌ها این بود که کاربران با استفاده از حس بصری خود راحت‌تر اطلاعات را در یک کامپیوتر پیدا کنند، اما گاهی اوقات آیکون یک میانبر در ویندوز 10 بسیار حالت عمومی دارد و کمک چندانی به کاربران نمی‌کند. به همین دلیل ویندوز برای راحت تر کردن کارها قابلیت سفارشی سازی آیکون‌ها را ارائه می‌دهد که در ادامه نحوه استفاده از آن توضیح داده شده است.

ابتدا Shortcut مورد نظرتان به همراه آیکون آن را در File Explorer یا بر روی دسکتاپ خود قرار دهید. بر روی Shortcut راست کلیک کرده و ”Properties“ را انتخاب کنید.

بر روی Shortcut راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
تغییر آیکون shortcut – گام اول

در پنجره Properties مطمئن شوید که در سربرگ Shortcut قرار دارید، سپس بر روی دکمه ”Change Icon“ کلیک کنید.

در پنجره Properties مطمئن شوید که در سربرگ Shortcut قرار دارید، سپس بر روی دکمه ”Change Icon“ کلیک کنید.
تغییر آیکون shortcut – گام دوم

یک پنجره با عنوان “Change Icon” محتوی تعداد زیادی آیکون ظاهر می‌شود که می‌توانید برای Shortcut استفاده کنید. به صورت پیش فرض، این آیکون‌ها از یک فایل سیستمی ویندوز به نام “imageres.dll” می‌آیند.

اگر می‌خواهید از آیکون دیگری به جای آیکون‌هایی که به صورت پیش فرض برایتان لیست شده‌اند استفاده کنید، می‌توانید بر روی “Browse” کلیک کرده و یک فایل EXE، یک فایل DLL و یا یک فایل ICO را انتخاب کنید. (البته می‌توانید از هر تصویری که می‌خواهید استفاده کنید کافی است ابتدا فرمت آن را به ICO تغییر دهید.) پس از اینکه فایل بارگیری شد، آیکون‌های قابل استفاده را در کادر پایین مشاهده خواهید کرد.

انتخاب شما چه از میان آیکون‌های پیش فرض باشد و چه از داخل یک فایل، در هر صورت باید آیکون را انتخاب کرده و بر روی “OK” کلیک کنید.

در ویندوز 10 آیکونی که دوست دارید برای shortcut قرار دهید را انتخاب کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید.
تغییر آیکون shortcut – گام سوم

در پنجره Properties، متوجه خواهید شد که آیکون میانبر به آیکونی که انتخاب کرده‌اید تغییر کرده است. جهت بستن Properties و ذخیره تنظیمات روی “OK” کلیک کنید.

در ویندوز 10 توجه کنید که آیکون shortcut تغییر کرده است و بر روی OK کلیک کنید.
تغییر آیکون shortcut – گام چهارم

تبریک می‌گوییم! حال Shortcut شما یک آیکون جدید دارد. پس شما یاد گرفتید که چطور می‌توانید به سلیقه خودتان آیکون‌ها را تغییر دهید و یک دسکتاپ منحصر به فرد را برای خود ایجاد کنید.

منبع: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا