دنیای فناوری و آموزش

چگونه اندازه تصاویر را با استفاده از Paint 3D در ویندوز 10 تغییر دهیم؟

لوگوی ویندوز 10

اگر می‌خواهید یک کار ساده مانند تغییر اندازه یک تصویر را در ویندوز 10 انجام دهید، نیازی به آموختن استفاده از نرم افزاری مانند فتوشاپ ندارید و با استفاده از Microsoft Paint 3D می‌توانید این کار را انجام دهید. در این نوشتار از وب‌سایت جیتسو قصد داریم نحوه‌ی تغییر اندازه عکس در برنامه‌ی Paint 3D را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم. یک آموزش ساده در عین حال پر کاربرد که می‌توانید از طریق آن به سادگی سایز تصاویر و عکس‌های دلخواهتان را تغییر دهید. با ما تا پایان همراه باشید!

برنامه‌ی Paint 3D یکی از چندین برنامه‌ای است که همراه با ویندوز 10 معرفی و عرضه شد. این برنامه یک برنامه‌ی ساده با ابزار محدود و کاربردی می‌باشد که انجام طراحی‌های سه بعدی و دو بعدی و ویرایش تصاویر را امکان پذیر می‌کند. طراحی و رابط کاربری بسیار ساده و ابزار محدود آن کار با این برنامه را بسیار آسان می‌کند به طوری که حتی اگر هیچ گونه تجربه‌ای در رابطه با این برنامه نداشته باشید و تا به حال با آن کار نکرده‌اید می‌توانید از طریق چند آموزش ساده نظیر آموزش امروز ما کار با این برنامه را به راحتی یاد بگیرید.

با تایپ کردن “Paint 3D” در نوار جستجوی ویندوز و انتخاب “Paint 3D” از نتایج جستجو همانند تصویر زیر، این برنامه در کامپیوتر شما باز می‌شود.

جستجو برای برنامه Paint 3D

پس از اجرا شدن برنامه، از گوشه سمت چپ بالای صفحه گزینه “Menu” را انتخاب کنید.

گزینه Menu در برنامه Paint 3D

سپس بر روی “Insert” کلیک کنید.

انتخاب گزینه insert در برنامه Paint 3D

پس از انتخاب، پنجره File Explorer باز می‌شود. به مکان (مسیر) تصویری که می‌خواهید اندازه آن را تغییر دهید رفته و سپس بر روی دکمه “Open” کلیک کنید.

وارد کردن یک تصویر در برنامه Paint 3D

حال تصویر در صفحه یا همان (canvas – بوم نقاشی) Paint 3D نمایش داده می‌شود.

اگر می‌خواهید از بین چند مرحله گفته شده در بالا میانبر بزنید، قبل از باز کردن Paint 3D، به مکان تصویری که می‌خواهید استفاده کنید بروید و بر روی آن راست کلیک کرده، سپس گزینه “Edit with Paint 3D” را از فهرست انتخاب کنید.

بر روی عکس مورد نظر راست کلیک کرده، سپس گزینه "Edit with Paint 3D" را از فهرست انتخاب کنید.

تصویر با Paint 3D باز خواهد شد. حال زمان تغییر اندازه تصویر است. گزینه “Canvas” را از داخل فهرست بالای صفحه پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

گزینه canvas در منوی برنامه Paint 3D

گزینه‌های Canvas در پنجره سمت راست ظاهر خواهند شد. در پایین قسمت “Resize Canvas”، عرض و ارتفاع بوم یا صفحه فعلی را پیدا خواهید کرد. قبل از اینکه ابعاد را تغییر دهید چک مارک این گزینه‌ها را فعال و یا غیر فعال کنید.

  • Lock aspect ratio (قفل نسبت ابعاد): به طور منطقی اندازه تصویر را زمانی که شما تنها یک بعد آن را ویرایش می‌کنید (ارتفاع یا عرض) را تغییر می‌دهد. این کار باعث می‌شود تصویر حالت خود را از دست ندهد و کشیده نشود.
  • Resize image with canvas (تغییر اندازه تصویر با بوم): با فعال کردن این گزینه، هنگامیکه اندازه بوم را تغییر دهید، اندازه تصویر نیز تغییر خواهد کرد. در بیشتر موارد، بوم در واقع همان تصویر است، مگر اینکه تصویری بدون پس زمینه را وارد کرده باشید. در این صورت، Paint 3D پس زمینه‌ای سفید ساده‌ای را به تصویر خواهد داد.

برای تغییر مناسب و درست اندازه تصویر پیشنهاد می‌کنیم که چک مارک هر دو گزینه را فعال کنید.

گزینه‌های قفل نسبت ابعاد و تغییر اندازه تصویر با بوم

البته شما می‌توانید اندازه تصویر را بر حسب پیکسل یا درصد نیز تغییر دهید. منوی کشویی را با استفاده از فلش داخل کادر پایین، باز کرده و گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

انتخاب روش اندازه گیری و تغییر ابعاد تصویر

سپس، اعداد مورد نظرتان را در کادرهای مربوط به عرض و یا ارتفاع وارد کنید. اگر گزینه “Lock Aspect Ratio” را علامت بزنید، هنگام تغییر ارتفاع، به طور خودکار عرض تصویر نیز تغییر خواهد کرد و برعکس.

تغییر اندازه تصاویر را با استفاده از Paint 3D در ویندوز 10

با این کار اندازه تصویر تغییر کرده و می‌توانید با طی کردن مسیر Menu > Save و یا استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl + S آن را ذخیره کنید.

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا