دنیای فناوری و آموزش

نحوه باز کردن فایل ZIP فشرده در گوشی یا تبلت اندرویدی

باز کردن فایل زیپ با گوشی اندرویدی

بیشتر افراد فکر می‌کنند که باز کردن فایل ZIP حتماً باید با کامپیوتر انجام شود، اما این کار را می‌توان از طریق گوشی یا تبلت نیز انجام داد. در صورتیکه یک فایل فشرده را روی دستگاه اندرویدی خود دانلود کنید، استخراج محتوای آن کار چندان دشواری نخواهد بود. جیتسو نحوه انجام این کار را برایتان توضیح می‌دهد.

بدون شک فایل‌های ZIP از محبوبیت بالایی در بین کاربران پلتفرم‌های مختلف برخوردارند و همون طور که می‌دونید فایل‌های فشرده (یا همون زیپ شده)، فایل‌هایی هستن که توسط بعضی نرم‌افزارها کم حجم می‌شوند و به صورت یک تک فایل جهت دانلود قرار می‌گیرن؛ از طرفی برای مشاهده این فایل‌ها شما نیازمند نرم‌افزارهای مشاهده فایل زیپ هستید که یکی از بهترین نرم‌افزارهای مشاهده فایل‌های زیپ در اندروید Files by Google است.

آموزش استخراج فایل zip با اپلیکیشن Files گوگل

تمامی گوشی‌های اندروید دارای یک اپلیکیشن مدیریت فایل هستند، اما این اپلیکیشن‌ها معمولاً کارهای ساده تری را انجام می‌دهند و نمی‌توانند فایل‌های ZIP را باز کنند. خوشبختانه، تعدادی اپلیکیشن در Google Play Store وجود دارد که می‌توانند به صورت رایگان این کار را انجام دهند.

یکی از اپلیکیشن‌های مورد علاقه ما “Files by Google” است که نه تنها یک برنامه عالی برای باز کردن فایل‌های فشرده ZIP است، بلکه یک برنامه مدیریت فایل همه کاره است که می‌تواند جهت خالی کردن فضای گوشی شما نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ابتدا، اپلیکیشن File by Google را از Google Play Store در دستگاه اندرویدی خود دانلود کنید. سپس، اپلیکیشن را باز کرده و فایل فشرده (ZIP) مورد نظرتان را پیدا کنید. در صورتیکه فایل فشرده را دانلود کرده‌اید، باید فولدر “Downloads” را پیدا کنید.

پیدا کردن فایل zip در گوشی اندرویدی

از آنجا، فایل را انتخاب کنید تا پنجره Extracting (استخراج) ظاهر شود. بر روی دکمه “Extracting” ضربه بزنید تا فایل باز شود.

برای استخراج فایل zip بر روی دکمه extract کلیک کنید.

یک نوار پیشرفت را مشاهده خواهید کرد سپس با یک پنجره به شما اطلاع داده می‌شود که فایل از حالت ZIP خارج شده است. برای اتمام کارتان بر روی دکمه “Done” ضربه بزنید. اگر می‌خواهید فایل ZIP را حذف کنید، می‌توانید در منو ‌ای که ظاهر می‌شود گزینه “Delete ZIP File” را علامت بزنید.

اتمام استخراج فایل zip (فشرده)

و تمام! محتوای استخراج شده از فایل ZIP در همان مکانی قرار خواهد گرفت که خود فایل ZIP قرار دارد.

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا