دنیای فناوری و آموزش

چگونه اپلیکیشن ایمیل پیش فرض خود را در آیفون و آیپد تغییر دهیم؟

آیکون سه برنامه ایمیل آیفون و آیپد

اگر از یک سرویس ایمیل شخص ثالث (Third Party) در آیفون یا آیپد خود استفاده می‌کنید، در صورتیکه که بر روی دستگاهتان iOS 14 و iPadOS 14 و یا نسخه جدیدتر اجرا شده است، می‌توانید اپلیکیشن ایمیل پیش فرض را تغییر دهید، اما ممکن است در نحوه تنظیم کردن آن مشکل داشته باشید که البته جیتسو اینجاست تا به شما کمک کند.

برای تغییر اپلیکیشن ایمیل پیش فرض خود، باید یک سرویس ایمیل شخص ثالث را از اپ استور در گوشی یا تبلت خود که آپدیت شده است و می‌تواند از این ویژگی (تغییر ایمیل پیش فرض) پشتیبانی کند، نصب کنید. تا امروز که این مقاله نوشته شده است به غیر از اپلیکیشن رسمی Gmail، اپلیکیشن‌های Outlook و Spark و Hey از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند.

نوشتار مرتبط: چگونه کروم را به عنوان مرورگر پیش فرض تنظیم کنیم؟

ابتدا در آیفون یا آیپد خود اپلیکیشن “Settings” را باز کنید. اگر نمی‌توانید آن را پیدا کنید، نزدیک به وسط صفحه اصلی، صفحه را به سمت پایین کشیده و از ابزار جستجوی Spotlight داخلی اپل که ظاهر می‌شود، استفاده کنید.

در آیفون یا آیپد خود اپلیکیشن "Settings" را باز کنید.

در منوی Settings، به پایین اسکرول کرده و لیست مربوط به سرویس ایمیلی که می‌خواهید استفاده کنید را بیابید. به عنوان مثال، اگر به دنبال Outlook هستید، مسیر Settings > Outlook و اگر به دنبال Hey هستید، مسیر Settings > Hey را طی کنید.

در تنظیمات آیفون، Outlook را انتخاب کنید.

اگر سرویس ایمیل شخص ثالث برای پشتیبانی از ویژگی اپل آپدیت شده باشد، گزینه “Default Mail App” را پیدا خواهید کرد. در این صورت، آن را انتخاب کنید.

برای تغییر برنامه ایمیل پیش فرض در آیفون یا آیپد، گزینه "Default Mail App" را انتخاب کنید.

حال لیستی از تمام اپلیکیشن‌های ایمیلی که در دستگاه شما وجود دارند و از ویژگی تغییر ایمیل پیش فرض پشتیبانی می‌کنند را مشاهده خواهید کرد. بر روی نام اپلیکیشن ایمیلی که می‌خواهید به عنوان پیش فرض استفاده کنید ضربه بزنید. یک چک مارک در کنار آن ظاهر خواهد شد.

برای تغییر برنامه ایمیل پیش فرض در آیفون یا آیپد، بر روی نام اپلیکیشن ایمیلی که می‌خواهید به عنوان پیش فرض استفاده کنید ضربه بزنید.

سپس، یک بار دکمه بازگشت را انتخاب کرده و اپلیکیشن Settings را ترک کنید. دفعه بعدی که بر روی لینک آدرس یک ایمیل ضربه بزنید، اپلیکیشن ایمیلی که به عنوان پیش فرض تنظیم کرده بودید برای نوشتن ایمیل جدید باز خواهد شد.

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا