دنیای فناوری و آموزش

نحوه تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر کیبورد

ایموجی خنده با گونه‌های سرخی در اپل

مک شما دارای کلیدهای ترکیبی سریع است که یک پنل انتخاب ایموجی را در هر اپلیکیشنی باز می‌کند و شما می‌توانید به سرعت در هر نقطه از macOS یک ایموجی را درج کنید. به عنوان مثال در یک اپلیکیشن پیام رسان، در یک ایمیل یا حتی در سندی که آن را ویرایش می‌کنید. در ادامه این نوشتار از وب‌سایت جیتسو، چگونگی استفاده از این پنل توضیح داده شده است.

ابتدا برنامه‌ای که می‌خواهید ایموجی‌ها را در آن وارد کنید، باز کنید. در مکانی از ورودی متن کلیک کنید و هنگامیکه یک مکان نما ظاهر شد، کلیدهای ترکیبی Control + Command + Space را فشار دهید، سپس پنل ایموجی ظاهر خواهد شد.

پنل انتخاب ایموجی در مک

در پنل ایموجی، بر روی ایموجی‌ای که می‌خواهید استفاده کنید، کلیک کنید. پس از اینکار ایموجی مورد نظرتان در اپلیکیشن ظاهر می‌شود.

نوشتار مشابه: نحوه جستجو سریع برای Emoji در ویندوز 10

درج ایموجی در یک برنامه در سیستم عامل مک

همچنین می‌توانید ایموجی دلخواهتان را در کادر بالای پنل جستجو کنید. در کادر کلیک کنید و توضیحی راجع به ایموجی مورد نظرتان تایپ کنید. به عنوان مثال، جهت مشاهده ایموجی مربوط به آتش می‌توانید “Fire” را تایپ کنید.

تایپ یک کلمه در نوار جستجوی پنل انتخاب ایموجی، برای پیدا کردن یک ایموجی خاص

هنگامی که ایموجی دلخواهتان را پیدا کردید، بر روی آن کلیک کنید تا در اپلیکیشن ظاهر شود.

همچنین می‌توانید پنل ایموجی‌ای که ظاهر می‌شود را به داخل پنجره مستقل خود بکشید که حتی پس از انتخاب ایموجی نیز پنل باز بماند. به این ترتیب هر زمان که دوست دارید می‌توانید بر روی ایموجی کلیک کنید تا در اپلیکیشنی که استفاده می‌کنید درج شود.

پنل اموجی‌ای که ظاهر می‌شود را به داخل پنجره مستقل خود بکشید که حتی پس از انتخاب اموجی نیز پنل باز بماند.

و در آخر، اگر می‌خواهید ایموجی‌ها را بر اساس طبقه بندی و یا با جزئیات بیشتری مشاهده کنید، دکمه کوچک “Emoji & Symbols” را در پنجره ایموجی فشار دهید. (این دکمه مانند یک آیکون از یک پنجره کوچک با نماد “Command” در داخل آن است.

برای مشاهده ایموجی‌ها بر اساس طبقه بندی و یا با جزئیات بیشتر دکمه کوچک Emoji & Symbols را در پنجره ایموجی فشار دهید.

پنجره ایموجی به Character Viewer (نمایشگر کاراکتر) گسترش می‌یابد که گزینه‌های بیشتری را برای مرور، جستجو و انتخاب ایموجی در دسترس شما قرار می‌دهد.

مشاهده پنجره Character Viewer در Mac.

جهت بازگشت به پنجره کوچک انتخاب اموجی، بر روی دکمه “Emoji & Symbols” که دقیقاً در کنار نوار جستجو واقع شده است، کلیک کنید.

اگر مرتبا از ایموجی استفاده می‌کنید، می‌توانید یک دکمه پنل ایموجی نیز به نوار منوی خود اضافه کنید. برای این کار، “System Preferences” را باز کرده و بر روی “Keyboard” کلیک کنید. سپس بر روی تب کیبورد کلیک کرده و چک مارکی را در کادر کناری “Show keyboard and emoji viewers in menu bar” قرار دهید.

از کار کردن با ایموجی‌ها لذت ببرید!

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا