دنیای فناوری و آموزش

نحوه پنهان کردن آلبوم Hidden Photos در آیفون یا آیپد

گوشی آیفون در دست یک شخص

اپلیکیشن Apple Photos به شما امکان می‌دهد برخی از عکس‌ها و فیلم‌ها را پنهان کنید، با این وجود آن‌ها همچنان در بخش عکس‌های “Hidden” در برگه “Albums” قابل دسترسی خواهند بود. خوشبختانه راهی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید عکس‌ها را کاملاً در آیفون و آیپد خود مخفی کنید. با جیتسو همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با مخفی کردن عکس در آیفون

همه ما ممکن است عکس‌هایی در آیفون خود ذخیره کنیم که بنا به دلایل خاصی تمایل نداشته باشیم سایر افراد به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این عکس‌ها می‌توانند شامل یک عکس سلفی نه چندان جالب، عکسی از یک مدرک تجاری یا مالی و غیره باشند. ممکن است در برخی از شرایط شما تمایلی هم نسبت به حذف این عکس‌ها نداشته باشید. در این شرایط است که باید به فکر مخفی کردن آن‌ها بیفتید. اما چگونه می‌توانیم نسبت به مخفی کردن عکس در آیفون وارد عمل شویم؟ آیا برای انجام این کار نیاز به نصب اپلیکیشن‌های قفل‌گذاری فایل یا مخفی کننده فایل وجود دارد؟

خوشبختانه برای مخفی کردن عکس در آیفون خود نیازی به نصب هیچ برنامه جانبی ندارید. البته این امر تنها در زمانی امکان پذیر است که آیفون شما حداقل از سیستم عامل iOS 8 بهره‌مند باشد. اگر آیفون شما به iOS 8 مجهز است، می‌توانید با استفاده از روش خاصی نسبت به مخفی کردن عکس‌های مد نظرتان وارد عمل شوید.

اما طبق تصویر زیر پنهان کردن عکس‌ها در قسمت Hidden Photos کافی نیست و هر فردی می‌تواند به برگه “Albums” رفته و بخش “Hidden” را در زیر قسمت “Utilities” پیدا کند.

برای مشاهده تصاویر مخفی hidden photos به برگه "Albums" رفته و سپس به بخش "Hidden" را در زیر قسمت "Utilities" بروید.
مشاهده تصاویر مخفی hidden photos در برگه Albums

نحوه خاموش کردن ویژگی Hidden Album

با iOS 14 و iPadOS 14 شروع می‌کنیم که اپل در آن‌ها به شما امکان پنهان کردن آلبوم “Hidden” را نیز می‌دهد. این کار را می‌توان در اپلیکیشن Settings (تنظیمات) انجام داد. جهت شروع کار، در آیفون یا آیپد خود اپلیکیشن “Settings” را باز کرده و بر روی “Photos” ضربه بزنید.

اپلیکیشن "Settings" را باز کرده و بر روی "Photos" ضربه بزنید.

جهت غیرفعال کردن این ویژگی، به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه “Hidden Album” را با استفاده از toggle (دکمه تغییر وضعیت) خاموش کنید.

خاموش کردن گزینه Hidden Album در آیفون

حال، هنگامی که بر روی برگه “Albums” در اپلیکیشن “Photos” ضربه بزنید، متوجه خواهید شد که آلبوم “Hidden” ناپدید شده است.

منوی Utilities بدون گزینه Hidden در آیفون

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا