دنیای فناوری و آموزش

چگونه سریع فایل EXE یک برنامه را در ویندوز 10 پیدا کنیم؟

لوگوی ویندوز 10

اگر در حال عیب یابی یا پیکربندی پیشرفته یک برنامه ویندوز 10ای هستید و باید فایل EXE برنامه را در File Explorer پیدا کنید، درصورتی که به یک میانبر (Shortcut) دسترسی دارید، راهی سریع برای پیدا کردن این فایل وجود دارد. در ادامه این نوشتار در وب‌سایت جیتسو نحوه انجام این کار را توضیح می‌دهیم.

ابتدا میانبری را پیدا کنید که به اپلیکیشنی اشاره دارد که باید EXE آن را پیدا کنید، به این دلیل که باید پنجره Properties آن را باز کنید. اگر میانبر بر روی دسکتاپ شما قرار دارد، بر روی آن راست کلیک کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

در ویندوز 10 روی میانبر راست کلیک کرده و گزینه "Properties" را انتخاب کنید.

اگر میانبر به نوار وظیفه (Taskbar) شما پین شده است، بر روی آن راست کلیک کنید. در منویی که در بالای آن ظاهر می‌شود مجدد بر روی نام آن راست کلیک کنید. سپس در منویی که ظاهر می‌شود بر روی “Properties” کلیک کنید. (خودم از این ترفند خوشم اومد😉)

در نوار وظیفه روی میانبر راست کلیک کنید. در منویی که در بالای آن ظاهر می‌شود مجدد بر روی نام آن راست کلیک کنید. سپس در منویی که ظاهر می‌شود بر روی "Properties" کلیک کنید.

اگر میانبر در منوی “Start” شما است، باید مراحل بیشتری را طی کنید. (که البته این روش تنها با اپلیکیشن‌های سنتی دسکتاپ ویندوز کار می‌کند و نه اپلیکیشن‌های UWP). بر روی میانبر اپلیکیشن که در منوی “Start” وجود دارد راست کلیک کرده و به ترتیب More > Open file location را انتخاب کنید.

پیدا کردن مسیر یک فایل EXE از منوی Start در ویندوز 10

با این کار یک پنجره File Explorer باز می‌شود که دقیقاً به فایل میانبر اپلیکیشن اشاره دارد. بر روی آن میانبر راست کلیک کرده و “Properties” را انتخاب کنید.

نوشتار مشابه: چگونه می‌توان آیکون یک میانبر (Shortcut) را در ویندوز 10 تغییر داد؟

مهم نیست که چگونه میانبر را پیدا کرده‌اید، در هر صورت یک پنجره Properties ظاهر خواهد شد. ابتدا مطمئن شوید که در سربرگ “Shortcut” هستید، سپس بر روی دکمه “Open File Location” کلیک کنید.

در پنجره Properties یک میانبر به سربرگ Shortcut رفته و سپس بر روی گزینه "Open File Location" کلیک کنید.

پس از این کار مستقیماً به محل EXE در File Explorer منتقل خواهید شد.

پیدا کردن مسیر فایل EXE یک برنامه در پنجره File Explorer در ویندوز 10

آنچه که در مرحله بعدی انجام می‌دهید بستگی به آنچه که می‌خواهید به آن برسید دارد. فقط مراقب باشید، چون تغییر یا انتقال فایل‌های یک برنامه باعث می‌شود تا به درستی کار نکند.

نوشتار مشابه: چگونه می‌توان آیکونی را از داخل یک فایل ویندوزی با پسوند EXE خارج کرد؟

اگر نتوانستید میانبری پیدا کنید

اگر میانبر برنامه‌ای که می‌خواهید EXE آن را پیدا کنید در دسترس نیست، می‌توانید به مسیر C:\Program Files یا C:\Program Files x86 رفته تا فولدر اصلی برنامه اپلیکیشن را پیدا کنید. به دنبال فولدری با نام مشابه ناشر برنامه یا نام خود برنامه باشید. آن را باز کنید، ممکن است فایل EXEای که به دنبالش هستید در همین فولدر باشد. موفق باشید!

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا