دنیای فناوری و آموزش

چگونه اموجی مورد نظرمان را در آیفون جستجو کنیم؟

ایموجی خنده با گونه‌های سرخی در اپل

سرچ اموجی در iOS 14 زیبا نیست؟ دیدن تغییرات بزرگی همچون ویجت‌های مربوط به صفحه اول گوشی در سیستم عامل iOS 14 بسیار عالی است، اما گاهی اوقات تغییرات کوچک‌تر هم باعث اضافه شدن بهبود‌های ارزشمندی در استفاده روزانه کاربران می‌شود. یکی از این ویژگی‌های کوچک، امکان جستجوی اموجی در آیفون است که به واسطه iOS 14 در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد. با جیتسو همراه شوید تا با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

اکثر ما در آیفون خود از اموجی استفاده می‌کنیم، اما پیدا کردن مورد مناسب تا همین اواخر کار سختی بود. خوشبختانه، با آمدن iOS 14، می‌توانید در هر اپلیکیشنی اموجی‌ها را به طور مستقیم در کیبورد اموجی جستجو کنید.

گزینه‌ی جستجوی اموجی سال‌هاست که در مک برای کاربران وجود داشته است و دارندگان آیفون و آی پد نیز بارها چنین امکانی را از کمپانی سازنده درخواست کرده‌اند. حتی اگر چنین امکانی یک تغییر کوچک باشد، به خاطر اینکه استفاده زیادی از اموجی در مکالمات روزانه می‌شود، وجود آن در iOS 14 و iPadOS 14 به معنای یک تجربه جدید روزانه صرفه جویی قابل توجهی در وقت کاربران خواهد بود. به هر حال احتمالا شما نیز استفاده زیادی از اموجی در چت‌های خود دارید و ارزش چنین امکانی را به وضوح لمس خواهید کرد.

نوشتار مشابه: نحوه تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر کیبورد

چگونه از امکان جستجوی اموجی آیفون در iOS 14 استفاده کنیم؟

ابتدا اپلیکیشنی که می‌خواهید یک اموجی را در آن تایپ کنید، باز کنید. در قسمتی از کادر ورودی متن ضربه بزنید و هنگامیکه کیبورد روی صفحه ظاهر شد روی دکمه کیبورد اموجی ضربه بزنید.

در آیفون یا آی پد، روی دکمه کیبورد اموجی ضربه بزنید.

(اگر دکمه اموجی را در کیبورد روی صفحه خود مشاهده نمی‌کنید، به این معنی است که کیبورد اموجی در تنظیمات غیرفعال شده است. برای بازگرداندن آن، مسیر Settings > General > Keyboard > Keyboards را طی کنید و روی Add New Keyboard ضربه زده و Emoji را انتخاب کنید.)

هنگامیکه کیبورد اموجی ظاهر شد، روی قسمت ورودی متن Search Emoji ضربه بزنید. اگر قسمت Search Emoji را مشاهده نمی‌کنید، ابتدا باید آیفون خود را به iOS 14 یا بالاتر آپدیت کنید.

در آیفون، روی قسمت ورودی متن Search Emoji ضربه بزنید.

کلمه‌ای را تایپ کنید که اموجی مورد نظر شما را توصیف کند، پس از این کار اموجی‌های مرتبط را در یک سطر زیر کادر جستجو مشاهده خواهید کرد. همچنین میتوانید بر اساس دسته‌بندی نیز جستجو کنید. به عنوان مثال، تایپ کردن fire اموجی شعله، گلوله آتش، ماشین آتش نشانی و غیره را نمایش می‌دهد.

برای جستجوی اموجی، کلمه‌ای را تایپ کنید که اموجی مورد نظر شما را توصیف کند

اگر کلمه‌ای عمومی‌تر را تایپ کنید (مانند animal در این مثال)، می‌توانید انگشت خود را به سمت چپ یا راست در امتداد نوار نتیجه جستجو بکشید. با کشیدن انگشت، اموجی‌های بیشتری نشان داده می‌شود.

برای انتخاب اموجی مورد نظر انگشت خود را به سمت چپ یا راست در امتداد نوار نتیجه جستجو بکشید.

هنگامیکه اموجی مورد نظرتان را پیدا کردید روی آن ضربه بزنید تا در اپلیکیشنی که استفاده می‌کنید قرار گیرد.

روی اموجی که دوست دارید ضربه بزنید.

تا الان که این نوشتار منتشر شده است، این روش تنها در آیفون کار می‌کند، اما ممکن است به زودی و در آپدیت‌های بعدی نوار جستجو اموجی در آی پد نیز اضافه شود. در حال حاضر، اگر می‌خواهید اموجی‌ای را در آی پد خود جستجو کنید، باید از روش قدیمی Predictive text استفاده کنید.

آموزش تصویری و خلاصه! سرچ اموجی در آیفون

سرچ و جستجوی اموجی در آیفون مرحله دوم
سرچ و جستجوی اموجی در آیفون مرحله اول
سرچ و جستجوی اموجی در آیفون مرحله دوم
سرچ و جستجوی اموجی در آیفون مرحله دوم

سرچشمه: how-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا