دنیای فناوری و آموزش

چگونه صفحه اصلی خود را در موزیلا فایرفاکس تغییر دهیم؟

لوگوی مرورگر موزیلا فایرفاکس

به صورت پیش فرض، موزیلا فایرفاکس با یک صفحه ویژه به نام “Firefox Home” باز می‌شود، اما ممکن است شما ترجیح دهید با یک صفحه وب متفاوت باز شود. اگر می‌خواهید که فایرفاکس به جای آن، یک صفحه اصلی سفارشی را باز کند، کافیست این مراحل ساده را دنبال کنید.

آموزش تغییر صفحه اصلی (خانگی) فایرفاکس

ابتدا فایرفاکس را باز کنید. در هر پنجره‌ای که هستید، بر روی آیکون همبرگر (سه خط افقی) کلیک کنید و “Options” را در سیستم ویندوزی یا لینوکسی انتخاب کنید. اگر از مک استفاده می‌کنید، “Preferences” را انتخاب کنید.

بر روی آیکون همبرگر (سه خط افقی) کلیک کنید و "Options" را در سیستم ویندوزی یا لینوکسی انتخاب کنید.

در برگه Options و یا Preferences، بر روی “Home” کلیک کرده و بخش “New Windows And Tabs” را پیدا کنید.

گزینه Custom URLs را انتخاب کنید. در کادر متنی‌ای که ظاهر می‌شود، آدرس وب‌سایتی که می‌خواهید به عنوان صفحه اصلی خود استفاده کنید را وارد کنید.

در منوی کشویی کنار “Homepage And New Windows” گزینه “Custom URLs” را انتخاب کنید. در کادر متنی‌ای که در زیر ظاهر می‌شود، آدرس وب‌سایتی که می‌خواهید به عنوان صفحه اصلی خود استفاده کنید را وارد کنید.

همچنین می‌توانید بر روی “Use Current Page” کلیک کنید تا صفحه‌ای که قبل از باز کردن Options یا Preferences از آن بازدید کرده‌اید را به عنوان صفحه اصلی خود تنظیم کنید (اگر برگه هنوز باز است)، یا اینکه می‌توانید بر روی “Use Bookmark” کلیک کنید تا سایتی را از Bookmarks خود انتخاب کنید.

آموزش تنظیم یک صفحه خاص به عنوان صفحه اصلی در مرورگر موزیلا فایرفاکس

اگر می‌خواهید از بیش از یک صفحه به عنوان صفحه اصلی خود استفاده کنید، می‌توانید چندین آدرس وب‌سایت را در قسمت متن وارد کرده و آنها را با یک کاراکتر لوله (|) از هم جدا کنید. به عنوان مثال:

http: //www.google.com | https: //www.Gitso.ir

(این کاراکتر را معمولاً بالای کلید Enter در کیبورد خود پیدا خواهید کرد – هنگام فشردن آن حتماً کلید Shift را نگه دارید)

هنگامی که فایرفاکس اجرا می‌شود (یا پنجره جدیدی باز می‌شود)، تمام صفحات اضافه شده به صورت یک برگه در آن پنجره ظاهر خواهند شد.

آموزش تنظیم بیش از یک صفحه به عنوان صفحه اصلی در مرورگر موزیلا فایرفاکس

پس از اتمام کارتان برگه Options یا Preferences را ببندید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.

دفعه بعدی که فایرفاکس را باز کنید، صفحه یا صفحات وبی که به تازگی تنظیم کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی آیکون کوچک “خانه” در در نوار ابزار فایرفاکس هر زمان صفحه اصلی یا برگه‌های خود را مشاهده کنید. وب گردی با فایرفاکس خوش بگذره! 😉

سرچشمه: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه صفحه اصلی خود را در موزیلا فایرفاکس تغییر دهیم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا