دنیای فناوری و آموزش

آموزش دیلیت اکانت تلگرام – حذف دائمی اکانت تلگرام

آموزش قدم به قدم حذف اکانت تلگرام

گاهی اوقات پیش می‌آید که کاربران شبکه‌های اجتماعی برای مدتی تصمیم به ترک رسانه‌های اجتماعی می‌گیرند. در چنین حالتی معمولا به دلیل مشغله‌های کاری و تحصیلی سعی می‌کنند تا از پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی دوری کنند و در آینده و در زمان مناسبی مجددا بازگردند. یکی از این رسانه‌های اجتماعی که از این دست اتفاقات در آن زیاد رخ می‌دهد تلگرام است که کاربران در آن به دنبال حذف اکانت تلگرام هستند. در این مقاله آموزشی قصد داریم به نحوه حذف کردن اکانت تلگرام و بررسی علت حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازیم که به کمک آن هم می‌توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید و هم اینکه از حذف خودکار اکانت تلگرام جلوگیری کنید.

فهرست محتوا نمایش

قبل از دیلیت اکانت تلگرام به این موارد مهم توجه کنید

قبل از اینکه به معرفی روش‌های دیلیت اکانت تلگرام و نحوه جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام بپردازم لازم است که به نکات زیر توجه کنید:

 • با حذف کردن اکانت تلگرام، کلیه داده‌های موجود در آن اعم از مخاطبین، گروه‌ها، چت‌های خصوصی و کانال تلگرام از بین خواهد رفت.
 • در صورتی که با همان شماره‌ای که اکانت خود را حذف کردید قصد استفاده مجدد از تلگرام را داشته باشید، داده‌ها قابل بازیابی نبوده و به عنوان کاربر جدید وارد تلگرام خواهید شد.
 • برخی فکر می‌کنند که برای رفع ریپورت شدن تلگرام اگر اکانت خود را حذف کنند و مجددا وارد تلگرام شوند، از ریپورت تلگرام خارج خواهند شد که چنین چیزی صحیح نبوده و ریپورت تلگرام بر اساس شماره تعیین می‌شود.

حذف خودکار اکانت تلگرام

از ابتدا قابلیتی در تلگرام تعبیه شده است که اگر برای مدتی طولانی در اکانت خود وارد نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد. معمولا تنظیمات این بخش به صورت پیش فرض روی ۶ ماه قرار دارد و به این معنی است که اگر تا ۶ ماه پس از آخرین زمان آنلاین بودن در تلگرام، اکانت شما آنلاین نشود، اکانت تلگرام شما به صورت خودکار حذف خواهد شد.

انتخاب مدت زمان حذف خودکار اکانت تلگرام قابل تغییر است که می‌توانید زمان آن را کم کنید یا اینکه برای جلوگیری از حذف خودکار اکانت تلگرام مدت زمان آن را بیشتر کنید. تعیین این مدت زمان از یک ماه تا یک سال متغیر است. برای این منظور در نسخه اندروید تلگرام مراحل زیر را انجام دهید:

1. در تلگرام مسیر Settings > privacy and security (تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت) را پیمایش کنید.

صفحه تنظیمات تلگرام در نسخه اندروید

2. برای تنظیم حذف خودکار در بخش Delete my account روی گزینه if away for کلیک کنید.

گزینه حذف خودکار حساب در برنامه تلگرام

3. انتخاب مدت زمان حذف خودکار حساب تلگرام – بین 1 ماه تا 1 سال

انتخاب مدت زمان حذف خودکار حساب تلگرام

بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های موجود در منوی بالا، بعد از آخرین زمان آنلاین بودنتان در تلگرام اگر تا این مدت زمان آنلاین نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد.

ما به شما توصیه می‌کنیم که حداکثر زمان ممکن که یک سال است را انتخاب کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام

حال اگر قصد دارید اکانت تلگرام را به صورت دستی و دائمی در هر زمان که به آن نیاز داشتید حذف کنید، ابتدا باید با استفاده از یک مرورگر به لینک دیلیت اکانت تلگرام مراجعه کنید. برای این منظور روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی به صورت مستقیم هدایت شوید.

در این صورت صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود که باید در آن شماره خود را به همراه کد کشور وارد کنید. در اینجا کد کشور ایران است که باید از 98+ استفاده کنید. برای نمونه شماره خود را به صورت 989121234567+ وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید.

صفحه رسمی حذف اکانت تلگرام - دیلیت اکانت تلگرام

حال در این مرحله کدی به تلگرام شما ارسال خواهد شد که باید برنامه تلگرام را باز کرده و کد مورد نظر را کپی کنید.

صبر کردن برای ارسال کد احراز هویت در حساب تلگرام
دریافت کد ارسال شده از سمت تلگرام برای احراز هویت و ورود به صفحه مدیریت حساب

حال که کد را کپی کردید مجددا به صفحه مرورگر بازگشته و کد را مشابه نمونه زیر در فیلد Confirmation Code وارد کرده و روی دکمه Sign In کلیک کنید.

وارد کردن کد ارسال شده از سمت تلگرام برای احراز هویت و ورود به صفحه مدیریت حساب

اگر کد را به درستی وارد کرده باشید وارد صفحه مدیریت اکانت تلگرام خواهید شد که در این مرحله باید گزینه Delete Account را انتخاب کنید که به صفحه دیلیت اکانت تلگرام هدایت شوید.

لینک دیلیت اکانت تلگرام - لینک حذف حساب تلگرام

حال در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می‌شود که باید در آن دلیل حذف کردن اکانت را در فیلد why are you leaving وارد کنید که البته این گزینه اختیاری است و اجباری به پر کردن آن ندارید. در نهایت روی دکمه Done کلیک کنید.

توضیح دادن در مورد حذف حساب تلگرام

در این مرحله برای تایید نهایی دیلیت کردن اکانت تلگرام پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد که از شما خواهد پرسید آیا برای حذف اکانت مطمئن هستید؟ در صورتی که پاسخ مثبت بود و مایل به حذف پیام بودید روی دکمه قرمز رنگ که با عنوان Yes, delete my account قرار دارد کلیک کنید.

تایید نهایی حذف حساب تلگرام

بعد از کلیک روی این دکمه اکانت شما حذف خواهد شد و اگر برنامه تلگرام را باز کنید صفحه عضویت در تلگرام نمایش داده خواهد شد.

سوال‌های متداول حذف حساب تلگرام

 1. آیا حذف اکانت تلگرام فقط با گوشی امکان پذیر است؟

  خیر! برای پاک کردن اکانت تلگرام خود می‌توانید از هر دستگاهی مثل گوشی، تبلت و کامپیوتر استفاده کنید.

 2. آیا با حذف اکانت تلگرام لیست مخاطبین پاک می‌شود؟

  بله تمام مخاطبین تلگرام شما به طور کامل پاک می‌شوند.

 3. با حذف اکانت تلگرام عکس‌ها و ویدیوهای ذخیره شده پاک می‌شوند؟

  بله تمام مواردی که در فضای ابری خود در تلگرام ذخیره کرده‌اید پاک می‌شوند. اما اگر در فایل منیجر تان ذخیره شده باشند پاک نمی‌شوند.

 4. آیا با دیلیت اکانت تلگرام از ریپورت خارج می‌شوم؟

  خیر! ریپورت تلگرام بر اساس شماره تعیین می‌شود و دیلیت اکانت حساب تاثیری ندارد.

 5. آیا هر وقت بخواهم می‌توانم تلگرام خود را پاک کنم؟

  بله اما به طور پیاپی بخواهید تلگرام خود را پاک کنید و مجدد ثبت نام کنید با ارور Phone Number Flood مواجه می‌شوید و باید چند هفته‌ای صبر کنید.

 6. برای رفع ارور Phone Number Flood موقع ساخت اکانت تلگرام چه کار کنیم؟

  یا باید از شماره دیگری برای ساخت اکانت تلگرام استفاده کنید یا اینکه باید چند هفته‌ای صبر کنید و مجدد اقدام کنید. این ارور زمانی رخ می‌دهد که شما چند بار پشت سر هم اکانت تلگرام خود را پاک کرده باشید. در این صورت تلگرام شما را به عنوان یک اسپمر شناسایی کرده است.

 7. آیا پس از حذف حساب تلگرام پیامی به دوستان من خواهد رفت؟

  خیر پیامی مبنی بر حذف حساب کاربری تلگرامتان برای دوستان شما در تلگرام ارسال نمی‌شود. فقط نام شما به Deleted account تغییر خواهد یافت.

 8. آیا با حذف برنامه تلگرام دسکتاپ یا اپلیکیشن تلگرام در گوشی اکانت تلگرام هم پاک می‌شود؟

  خیر به هیچ وجه اکانت تلگرامتان با حذف برنامه یا اپلیکیشن تلگرام پاک نخواهد شد.

 9. هنگام حذف اکانت تلگرام کد برای من ارسال نمی‌شود. باید چه کار کنم؟

  در صورتی که کد حذف تلگرام برای شما ارسال نمی‌شود باید چند روز صبر کنید و مجدد برای حذف حساب کاربریتان در تلگرام اقدام کنید. یا اینکه از یک شماره دیگر برای ساخت اکانت تلگرام استفاده کنید.

 10. برای دیلیت اکانت تلگرام اول باید برنامه تلگرام را پاک کنیم؟

  خیر به هیچ وجه! چون موقع پاک کردن اکانت تلگرامتان برای دریافت کد حذف، نیاز به دسترسی به تلگرامتان دارید.

 11. دیلیت اکانت تلگرام فارسی چگونه انجام می‌شود؟

  حذف اکانت تلگرام فارسی هیچ فرقی با روش اصلی پاک کردن اکانت تلگرام ندارد و دقیقا همان مراحل باید طی شود.

 12. دیلیت اکانت تلگرام طلایی و تلگرام ایکس و موبوگرام چگونه انجام می‌شود؟

  انواع نسخه‌های تلگرام از هسته اصلی تلگرام کپی برداری شده‌اند. هیچ فرقی نمی‌کند دقیقا باید همان مراحل حذف اکانت تلگرام که در این مقاله به شما ارائه داده‌ایم را انجام دهید.

 13. اگر برنامه تلگرام از روی گوشی یا لپ تاپم پاک شد چطوری دیلیت اکانت کنم؟

  حتما باید تلگرام دسکتاپ یا اپلیکیشن تلگرام روی گوشیتان نصب باشد چون در مرحله اول، کد برای تلگرام شما ارسال خواهد شد.

 14. اگر به رمز دو مرحله ای تلگرام خود دسترسی نداشته باشیم چگونه دیلیت اکانت کنیم؟

  ابتدا از بخش تنظیمات تلگرامتان به مسیر Privacy & Security و بعد به Two-Step Verification مراجعه کنید و سپس روی لینک Forget password کلیک کنید. حالا به همان ایمیلی که موقع رمز دو مرحله‌ای داده‌اید مراجعه کنید و کد دریافتی را در فیلد مربوطه وارد کنید. حالا تایید دو مرحله ای از اکانت شما حذف شده است و به راحتی می‌توانید مراحل حذف اکانت تلگرام را دنبال کنید.

 15. اگر از شماره مجازی برای ساخت تلگرام استفاده کرده باشیم پاک کردن اکانت ما چگونه انجام می‌شود؟

  شماره مجازی یا شماره خارجی هیچ فرقی نمی‌کند، حتما باید به تلگرام خود دسترسی داشته باشید تا کد تایید برای شما ارسال شود و از آن برای حذف تلگرامتان استفاده کنید.

 16. برای حذف اکانت تلگرام خود می‌توان از اپلیکیشن دیلیت اکانت تلگرام استفاده کرد؟

  بله می‌توانید استفاده کنید اما به هیچ وجه امنیت آن را تایید نمی‌کنیم. بهترین راه و ساده ترین روش استفاده از آموزشی است که در این صفحه موجود است.

 17. علت حذف خودکار اکانت تلگرام چیست؟

  همانطور که در مقاله هم اشاره شده است علت حذف خودکار اکانت تلگرام به دلیل تنظیماتی است که در بخش if away for انتخاب شده است. بنابراین اگر کاربری هستید که دیر به دیر به تلگرام خود سر می‌زنید، حتما گزینه موجود در این بخش را روی مدت زمان بالا قرار دهید که به دلیل آنلاین نشدن دراز مدت، اکانت شما حذف نشود و اطلاعات روی آن را از دست ندهید.

آیا دیلیت اکانت تلگرام بدون کد امکان پذیر است؟

حذف اکانت تلگرام بدون نیاز به کد امکان پذیر نیست! همانطور که دیدید برای حذف اکانت تلگرامتان باید حتما از طریق سایت رسمی تلگرام اقدام کنید. در سیاست‌های تلگرام هم چیزی به نام حذف اکانت بدون کد وجود ندارد.

متاسفانه بسیاری از سودجویان از این روش جهت مزاحمت برای افراد در تلگرام استفاده می‌کنند و قصد دارند از این طریق تبلیغات آزار دهنده‌ای را برای کاربران تلگرامی ارسال کنند. پیشنهاد می‌کنیم فقط و فقط از همین روشی که در این مقاله بیان کردیم برای دیلیت اکانت تلگرام خود استفاده کنید.

جمع بندی و پایان

در این مقاله سعی کردیم نحوه حذف و دیلیت اکانت کردن اکانت تلگرام را به شما توضیح دهیم. همانطور که قبلا هم خدمتتان عرض کردم دیلیت کردن اکانت تلگرام هم در کامپیوتر، تبلت و گوشی‌های اندروید و آی او اس به همین روش انجام خواهد شد. منظور این است که حتما باید به سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید و مراحل را طبق آموزش داده شده طی کنید.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن بتوانید با نحوه حذف و دیلیت اکانت کردن اکانت تلگرام آشنا شوید. در صورتی که در رابطه با این آموزش سوالی داشتید و یا اینکه مشکلی با علت حذف خودکار اکانت تلگرام دارید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا