دنیای فناوری و آموزش

چگونه از باقیمانده حجم اینترنت همراه اول مطلع شویم؟

روش استعلام باقی مانده اینترنت همراه اول

همراه اول یکی از اصلی ترین اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت پرسرعت در ایران است و به خاطر سرویس‌ها و خدمات با کیفیتی که ارائه می‌دهد طرفداران و مشترکین زیادی دارد. از آنجا که استفاده از اینترنت و فعالسازی آن، از نیازهای اصلی کاربران تلفن همراه محسوب می‌شود به تبع آن اطلاع از باقیمانده اینترنت همراه اول نیز ضرورت خواهد یافت. جیتسو برای این منظور نحوه استعلام اینترنت همراه اول را در این مقاله به شما آموزش می‌دهد.

روش‌های اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت همراه اول

باید یاد بگیرید، چگونه از باقیمانده اینترنت خودتان مطلع شوید، چون با وجود شبکه‌های اجتماعی، استفاده از این بسته‌ها خیلی بیشتر از قبل شده است و داشتن اطلاعات کافی از چگونگی خرید، شارژ و استفاده از آنها بسیار ضروری است. البته نحوه اطلاع از باقی‌مانده این بسته­‌ها برای اپراتورهای مختلف، متفاوت است. در این مقاله 4 روش اطلاع از باقیمانده اینترنت را در اپراتور همراه اول بررسی می‌کنیم. اگر سیم‌کارت‌تان ایرانسل است، آموزش روش‌های اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت ایرانسل را بخوانید.

1. استعلام مانده اینترنت همراه اول با پیامک

با ارسال اعداد ۳۲۰ یا ۰ به‌صورت لاتین به سرشماره ۸۰۸۰ به‌راحتی می‌­توانید از حجم باقیمانده اینترنت خودتان آگاه شوید. فقط فراموش نکنید که اعداد را به‌صورت لاتین وارد کنید.

استعلام مانده اینترنت همراه اول با پیامک

با انجام این کار پیامی مبنی بر باقی مانده حجم بسته اینترنت همراه اول برای شما ارسال می‌گردد. توجه کنید که این روش مناسب زمانی است که دسترسی به اینترنت ندارید و حجم بسته اینترنت شما به اتمام رسیده باشد.

2. کد دستوری USSD استعلام حجم و بسته‌های اینترنت همراه اول

ساده ترین روش مشاهده باقی مانده حجم اینترنت همراه اول استفاده از کد دستوری است. در صورتی که از طریق کد دستوری USSD می‌خواهید اقدام به استعلام اینترنت همراه اول کنید کافیست کد #۱*۱۰۰* و یا کد #۳۲۰*۱۰* را شماره گیری نمایید.

اگر جز مشترکین اعتباری همراه اول هستید، می‌­توانید علاوه‌بر کدهای دستوری بالا با شماره‌گیری کد‌های #۱۱*۱۴۰* و #۱۲۱*۱۰* و هم‌چنین تلفن گویای ۴۴۴ از باقی‌مانده اینترنت خودتان باخبر شوید.

3. مشاهده بسته‌های اینترنت با استفاده از اپلیکیشن همراه من

اپلیکیشن همراه من ارائه دهنده سرویس‌ها و خدمات همراه اول است. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید اقدام به فعال سازی اینترنت همراه خود کنید. علاوه بر این امکان مشاهده باقیمانده حجم اینترنت همراه اول از طریق این برنامه برای شما فراهم شده است. کافیست اپلیکیشن را از سایت اصلی همراه اول و یا گوگل پلی دانلود و آن را روی گوشی تلفن همراه خود نصب نمایید.

توجه داشته باشید در این روش علاوه بر دانلود، نصب و ثبت نام در اپلیکیشن همراه من نیاز به اتصال به اینترنت خواهید داشت.

بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه و رمز عبور خود، باقیمانده حجم اینترنت خود را می‌توانید مانند تصویر زیر مشاهده کنید.

مشاهده باقی مانده بسته اینترنت همره اول در اپلیکیشن همراه من

برای مشاهده جزئیات بیشتر بسته‌های اینترنت، روی دایره خلاصه وضعیت (دایره در کادر قرمز رنگ تصویر بالا) ضربه بزنید تا گزارش کاملی از بسته‌های اینترنت خریداری شده، میزان حجم مصرفی و باقیمانده حجم اینترنت سیم کارت ایرانسل خود را مشاهده کنید.

مشاهده جزئیات دقیق بسته‌های فعال اینترنت همراه اول در اپلیکیشن همراه من

4. استعلام اینترنت از طریق سایت همراه اول

اگر به اینترنت دسترسی دارید می‌توانید از طریق سایت اقدام به استعلام حجم باقیمانده اینترنت همراه اول کنید.

برای این کار به حساب کاربری همراه من، در سایت همراه اول به آدرس my.mci.ir مراجعه کنید.

حساب کاربری همراه من در وب‌سایت همراه اول به آدرس my.mci.ir
صفحه حساب کاربری همراه من در وب‌سایت همراه اول

سپس شماره تلفن و رمز خود را برای ورود به سایت وارد نمایید.

وارد کردن اطلاعات حساب همراه من در سایت همراه اول
وارد کردن اطلاعات حساب همراه من در سایت همراه اول

نکته: برای این منظور لازم است از قبل در سایت همراه اول ثبت نام کرده باشید.

اگر قبلا ثبت نام نکرده‌اید ابتدا با وارد کردن شماره تلفن خود کدی را دریافت می‌کنید. آن را وارد کرده و یک رمز عبور برای خود تعریف کنید.

ثبت نام برنامه همراه من در سایت همراه اول
ثبت نام برنامه همراه من در سایت همراه اول

پس از لاگین کردن در صفحه اصلی سایت مقدار حجم باقیمانده اینترنت همراه اول خود را مشاهده خواهید کرد.

مشاهده باقی مانده و بسته‌های اینترنت همراه اول در سایت همراه من به نشانی my.mci.ir
مشاهده جزییات اینترنت همراه اول در سایت همراه من

سخن آخر

توجه داشته باشید روش‌های گفته شده در بالا به منظور مشاهده باقیمانده حجم اینترنت همراه اول برای هر دو سیم‌کارت اعتباری و سیم‌کارت دائمی یکسان است و تفاوتی با یکدیگر ندارند.

از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید سپاسگزاریم. در این مقاله از مجموعه آموزش‌های جیتسو به آموزش نحوه استعلام اینترنت همراه اول پرداختیم. وب سایت همراه اول، پیامک مانده اینترنت همراه اول، کد استعلام اینترنت همراه اول و اپلیکیشن همراه من از روش‌های مشاهده باقیمانده حجم اینترنت همراه اول محسوب می‌شود. شما کدام روش استعلام باقیمانده اینترنت همراه اول را مناسب تر می‌دانید؟ در صورت تمایل لینک این مقاله آموزشی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

5/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا