دنیای فناوری و آموزش

رنگ‌های کیس AirPods (ایرپاد) به چه معنا هستند؟

تصویر AirPod به همراه کیس

اگر یک جفت AirPods یا AirPods Pro جدید خریداری کرده باشید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که رنگ چراغ روی کیس چه چیزی را به شما می‌گوید. رنگ این چراغ راهیست آسان برای اینکه شما از وضعیت شارژ و جفت شدن AirPodهای خود با خبر شوید. در ادامه با جیتسو همراه باشید.

چراغ وضعیت AirPods را از کجا پیدا کنید؟

بسته به مدل AirPods شما، چراغ وضعیت می‌تواند در داخل و یا خارج کیس شما باشد. اگر از AirPodهای نسل اول یا دوم استفاده می‌کنید، چراغ وضعیت را در داخل کیس، در میان دو هدفون پیدا خواهید کرد. کافیست کیس را باز کنید تا از وضعیت مطلع شوید.

اگر از AirPods Pro یا AirPodهایی با کیس شارژ بی سیم استفاده می‌کنید، چراغ وضعیت در جلوی کیس، درست زیر درب آن قرار دارد. هنگامیکه آن را بر روی شارژر بی سیم قرار دهید، چراغ هشت ثانیه روشن خواهد ماند.

طرح حالت وضعیت چراغ‌های AirPods
طرح حالت وضعیت چراغ‌های AirPods

همچنین می‌توانید وضعیت باتری AirPodهای خود را با استفاده از آیفون، Apple Watch یا مک خود نیز چک کنید.

چراغ وضعیت AirPodها به چه معناست؟

AirPodها دارای یک چراغ هستند که می‌تواند تغییر رنگ داده و حالت چشمک زن داشته باشد که البته ممکن است رمزگشایی معنی این رنگ‌ها برایتان مشکل باشد که ما در اینجا به این معانی می‌پردازیم:

  • نور سفید رنگ (چشمک زن): این بدان معناست که AirPodهای شما در حالت جفت شدن (Pairing) می‌باشند. زمانیکه دکمه Pairing را در پشت کیس AirPod فشار داده و نگه دارید، چراغ به این رنگ تغییر می‌کند.
  • نور زرد رنگ (در صورتیکه AirPodها داخل کیس باشند): رنگ زرد برای شارژ است. این بدان معناست که AirPodهای شما به صورت کامل شارژ نشده‌اند و کیس تازه شارژ آن‌ها را شروع کرده است.
  • نور زرد رنگ (در صورتیکه AirPodها داخل کیس نباشند): به این معناست که کیس AirPodهای شما به طور کامل شارژ نشده و کمتر از یک شارژ کامل در کیس باقی مانده است و نیاز است که کیس AirPodهای خود را شارژ کنید.
  • نور زرد رنگ (در صورتیکه کیس به برق وصل شده باشد): به این معناست که AirPodهای شما در حال شارژ هستند.
  • نور سبز رنگ (در صورتیکه AirPodها داخل کیس باشند): چراغ سبز به این معناست که باتری شما کاملاً شارژ شده است. اگر AirPodهایتان داخل کیس هستند و چراغ سبز را می‌بینید، به این معناست که هم AirPodها و هم کیس آن‌ها کاملاً شارژ شده‌اند.
  • نور سبز رنگ (در صورتیکه AirPodها داخل کیس نباشند): اگر در کیس خالی چراغ سبز مشاهده می‌کنید، به این معنی است که خود کیس کاملاً شارژ شده است.
  • نور سبز رنگ (در صورتیکه کیس به برق وصل شده باشد): این بدان معنی است که کیس AirPodهای شما کاملاً شارژ شده است و می‌توانید شارژر را از آن جدا کنید.
  • نور زرد رنگ چشمک زن: چراغ چشمک زن به طور کلی به معنای وجود یک مشکل است و در اینجا نشانگر خطای Pairing است. اگر این چراغ را مشاهده می‌کنید، به این معنی است که باید AirPodهای خود را مجدد تنظیم کنید.
  • بدون نور: و در آخر، چراغ وضعیت خاموش به این معناست که باتری AirPodهای شما تمام شده و باید شارژر را به آن‌ها وصل کنید تا مجدد روشن شوند.

سوالات متداول

شارژ کیس چه زمانی شروع می‌شود؟

اگر کیس شارژ ایرپادها را به صورت بی سیم شارژ می‌کنید، بعد از قرار گرفتن کیس در حالت شارژ، چراغ روی کیس برای ۸ ثانیه روشن می‌شود، که این نشان می‌دهد شارژ کیس شروع شده است.

مفهوم رنگ‌های AirPods در درون کیس و بیرون کیس یکسان است؟

بسته به این که ایرپادها درون محفظه خود باشند و یا درب آن باز یا بسته باشد، چراغ‌های LED یک چیز متفاوت را نشان می‌دهد.

آیا می‌توان میزان شارژ باتری ایرپاد را با آیفون چک کرد؟

اپل برای نشان دادن میزان شارژ ایرپادها و کیس شارژر روش‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار داده. اگر شما کیس شارژر ایرپادها را به گوشی آیفون نزدیک و درب آن را باز کنید صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که میزان شارژ ایرپادها و کیس را نشان می‌دهد.

منبع: How-to Geek

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا