دنیای فناوری و آموزش

حذف تاریخچه History مرورگر گوگل کروم با میانبر کیبورد

حذف داده‌های مرورگر گوگل کروم

می‌خواهید به سرعت History مرورگر گوگل کروم مثل سابقه مرورگر، حافظه پنهان یا همان کش و کوکی‌ها را پاک کنید؟ نیازی نیست از منوهای پیچیده استفاده کنید. پاک کردن History مرورگر کروم به سادگی زدن یک میانبر کیبورد و چند کلیک است. در این مقاله این کار را به شما آموزش می‌دهیم. با جیتسو همراه باشید.

ابتدا کروم را باز کنید. روی یکی از پنجره‌ها، بسته به سیستمی که از آن استفاده می‌کنید این میانبر سه دکمه‌ای را بزنید:

  • ویندوز یا لینوکس: Ctrl+Shift+Delete را بزنید
  • مک: دکمه‌های Command+Shift+Backspace را بزنید (در مک، معمولا روی کلید backspace برچسب Delete خورده است. توجه داشته باشید که زدن دکمه Delete کنار دکمه Home و Edit کاری انجام نمی‌دهد)
  • کروم بوک: Ctrl+Shift+Backspace را بزنید
  • آیفون و آیپد (که به آن‌ها کیبورد متصل کرده‌اید): دکمه Command+Y را بزنید

بعد از زدن دکمه‌های میانبر در ویندوز، لینوکس، مک یا کروم‌بوک، تب Settings باز خواهد شد که در آن پنجره پاک کردن اطلاعات مرورگر (Clear browsing data) نمایش داده می‌شود. گزینه‌های مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس Clear data را بزنید. اگر می‌خواهید اصلا نیازی به کلیک کردن نداشته باشید چند بار دکمه Tab را بزنید تا دکمه Clear data انتخاب شود، سپس دکمه Enter یا Return را بزنید.

حذف History مرورگر گوگل کروم در نسخه دسکتاپ
حذف History مرورگر گوگل کروم در نسخه دسکتاپ

در آیفون یا آیپد متصل به کیبورد، پنجره «History» باز می‌شود. گزینه Clear Browsing Data در پایین پنجره را بزنید، سپس پنجره Clear Browsing Data باز می‌شود. برای تایید، گزینه قرمز رنگ Clear Browsing Data در پایین صفحه را بزنید.

حذف History مرورگر گوگل کروم در نسخه آیفون یا آیپد
حذف History مرورگر گوگل کروم در نسخه آیفون یا آیپد

حالا تا هر سطحی که خودتان انتخاب کنید، سوابق جستجوی شما پاک خواهد شد. می‌توانید همه داده‌هایتان را حذف کنید یا فقط بعضی از آن‌ها را از دوره زمانی مشخصی حذف کنید؛ و هر وقت خواستید می‌توانید مراحل بالا را تکرار کنید.

منبع: How-to Geek

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا