دنیای فناوری و آموزش

حذف تاریخچه History مرورگر فایرفاکس با میانبر کیبورد

حذف History مرورگر فایرفاکس

اگر طرفدار مرورگر Mozilla Firefox هستید و می‌خواهید داده‌های مرورگرتان را به سرعت پاک کنید، یک میانبر ساده کیبورد وجود دارد که به شما کمک می‌کند این کار را در ویندوز، مک و لینوکس انجام دهید. با جیتسو برای یادگیری این میانبر ساده برای حذف History مرورگر فایرفاکس همراه باشید.😉

اول از همه فایرفاکس را باز کنید. داخل یکی از پنجره‌ها، بر اساس سیستم‌عاملی که از آن استفاده می‌کنید یکی از این دو میانبر کیبورد را فشار دهید:

  • ویندوز یا لینوکس: Ctrl+Shift+Delete را فشار دهید.
  • مک: Command+Shift+Delete را فشار دهید.

بعد از فشار دادن میانبر مناسب سیستم‌عامل خود، یک پنجره با عنوان Clear All History ظاهر خواهد شد. در این قسمت می‌توانید اطلاعاتی که مایل به حذف آن هستید را با مشخص کنید، مثل بازه‌ی زمانی پاک کردن اطلاعات یا این که کدام عناصر History را می‌خواهید پاک کنید.

انتخاب مواردی که تمایل به حذف آن دارید با زدن علامت تیک در باکس کنار آن‌ها
انتخاب مواردی که باید حذف شوند از پنجره Clear All History

هر وقت آماده بودید روی OK کلیک کنید.

حذف history مرورگر فایرفاکس با انتخاب گزینه ok
کلیک بر روی گزینه OK

History مرورگر فایرفاکس شما بسته به تنظیماتی که انتخاب کردید پاک خواهد شد. بار بعدی که پنجره Clear All History را باز کنید، تنظیماتی که آخرین بار انتخاب کرده بودید را به یاد می‌آورد بنابراین می‌توانید به سرعت فقط با فشار دادن دکمه اینتر و بدون نیاز به ماوس History مرورگرتان را پاک کنید.

اگر به طور مکرر History مرورگر فایرفاکس خود را پاک می‌کنید می‌توانید از حالت ناشناس یا Private Browsing استفاده کنید یا حتی همیشه آن را فعال نگه دارید. در این حالت فایرفاکس به هیچ وجه تاریخچه وبگردی شما را ذخیره نمی‌کند.

منبع: How-to Geek

3.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا