دنیای فناوری و آموزش

حذف تاریخچه History مایکروسافت Edge با میانبر کیبورد

لوگوی مرورگر مایکروسافت Edge

مرورگر Microsoft Edge کلیه آدرس‌های مرور شده و دیگر اطلاعات شما هنگام مراجعه به وب‌سایت‌ها را در خود ذخیره می‌کند. معمولاً برای پاک کردن تاریخچه این مرورگر باید با منو‌های پیچیده سر و کله بزنید. اما خبر خوب جیتسو به شما این است که شما تنها با زدن یک میانبر در صفحه کلید (Keyboard) می‌توانید History مایکروسافت Edge خود را به سرعت پاک کنید.

ابتدا مرورگر Edge را باز کنید. بسته به این که از چه سیستمی استفاده می‌کنید، باید یکی از مجموعه کلیدهای زیر را فشار دهید:

  • ویندوز: Ctrl+Shift+Delete را فشار دهید.
  • مک: Command+Shift+Backspace را فشار دهید (که بعضاً کلید backspace در مک، Delete نام دارد).

بعد از فشار دادن دکمه‌های میانبر، تب تنظیمات یا Settings باز شده و پنجره Clear browsing data روی این تب نمایش داده خواهد شد. اگر عجله دارید دکمه Tab را چند بار پشت سر هم فشار دهید تا گزینه Clear now انتخاب شود و سپس دکمه اینتر را بزنید تا History مایکروسافت Edge پاک شود.

اما اگر قبلاً از این میانبر استفاده نکردید، زمان مناسبی است که اطلاعات و بازه زمانی‌ای که مایل هستید تاریخچه آن را پاک کنید، انتخاب کنید. مرورگر مایکروسافت Edge این تنظیمات را به خاطر می‌سپارد. بنابراین بار بعدی که از میانبر کیبورد استفاده کنید، می‌توانید با سرعت بالاتری داده‌های مرورگرتان را پاک کنید.

در پنجره پاک کردن داده‌های مرورگر Microsoft Edge مواردی که می‌خواهید حذف شوند را انتخاب کنید
انتخاب اطلاعات موردنظر برای حذف، از پنجره Clear browsing data

بعد از این که گزینه‌های مورد نظرتان را انتخاب کردید و آماده حذف History مرورگر شدید، روی گزینه Clear Now کلیک کنید.

پاک کردن History مرورگر مایکروسافت Edge
انتخاب گزینه Clean Now

حالا تاریخچه مرورگر شما بسته به گزینه‌هایی که انتخاب کردید پاک خواهد شد. بعد از پاک شدن داده‌ها، تب تنظیمات را ببندید و مثل قبل از مرورگر استفاده کنید. تموم شد! 😁

اگر به طور مکرر History مایکروسافت Edge خود را پاک می‌کنید، می‌توانید از پنجره InPrivate استفاده کنید که یک حالت ناشناس مرورگر است و تاریخچه وب‌گردی شما را ذخیره نمی‌کند. برای اینکه به سطح عمیق‌تری از امنیت در مرورگر Edge برسید می‌توانید تنظیمات را طوری تغییر دهید که مرورگر همیشه در حالت InPrivate اجرا شود.

منبع: How-to Geek

3.7/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «حذف تاریخچه History مایکروسافت Edge با میانبر کیبورد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا