دنیای فناوری و آموزش

آموزش نصب و استفاده از نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال

آموزش نصب و استفاده از نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال

در این نوشتار قصد داریم تا نحوه نصب نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال را توضیح دهیم. سیگنال پیام‌رسانی است که روز به روز به میزان محبوبیت آن افزوده می‌شود. این برنامه به جایگزین امنی برای واتساپ، تلگرام و پیام‌رسان فیسبوک تبدیل شده است. سیگنال خیلی از خدماتی را که از یک پیام‌رسان انتظار دارید برآورده می‌کند، از جمله وجود نسخه دسکتاپی این برنامه؛ در صورتی که علاقه‌مند به راه‌اندازی این نسخه هستید، با جیتسو قدم به قدم همراه باشید.

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت پیام‌رسان سیگنال، بدون واسطه بودن یا end-to-end-encryption بودن این برنامه است. این یعنی به جز فرستنده و گیرنده پیام، هیچ فرد دیگری حتی کمپانی سازنده به پیام‌ها دسترسی نخواهد داشت. اگر میزان امنیت بالا و موارد دیگر استفاده از سیگنال برای شما مورد توجه است، بهتر است تا نحوه نصب نسخه دسکتاپ سیگنال را هم یاد بگیرید تا این برنامه در همه جا برای شما قابل استفاده باشد. تمام جزئیات امنیتی سیگنال برای نسخه دسکتاپ آن هم اجرا می‌شود.

آموزش دانلود و نصب نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال

برای استفاده از برنامه سیگنال باید این برنامه را از قبل بر روی گوشی موبایل اندروید، آیفون یا آیپد خود نصب کنید و بعد نسخه مورد نیاز خود را برای ویندوز، مک یا لینوکس از اینجا دانلود کنید. بعد از نصب برنامه سیگنال نسخه دسکتاپ (Signal For Desktop) برنامه را بر روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود باز کنید. در همان ابتدا شما یک QR Code (کد کیو آر) می‌بینید که قرار است با کمک آن، دو نسخهٔ سیگنال در موبایل و دسکتاپ با هم ارتباط برقرار کرده و به هم متصل شوند.

کد QR، روش اتصال بین نسخه سیگنال در تلفن هوشمند و دسکتاپ می‌باشد.
دریافت QR Code در نسخه دسکتاپ

گام اول: اجرای اپلیکیشن سیگنال روی گوشی

برنامه سیگنال را روی موبایل یا تبلت خود باز کنید. اگر از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، روی سه نقطهٔ بالای صفحه سمت راست بزنید و سپس به قسمت Setting (تنظیمات) و بعد از آن به قسمت Linked Devices (دستگاه‌های پیوند داده شده) بروید و در نهایت دکمه آبی رنگ + را انتخاب کنید. در آیفون و آیپد نیز روی تصویر کاربری‌تان که در گوشهٔ سمت چپ بالای صفحه قرار دارد بزنید و مثل قبل، به Linked Devices در فهرست تنظیمات بروید. این بار Link New Device را انتخاب کنید.

Linked Devices (دستگاه‌های پیوند داده شده)
انتخاب گزینهٔ Linked Devices از منوی Setting

گام دوم: اجازه دسترسی دوربین به اپلیکیشن سیگنال

برای اسکن کد کیو آر باید به سیگنال اجازه دهید تا به دوربین دسترسی داشته باشد.

اجازه دسترسی به دوربین برای اسکن QR کد در اندروید
اجازهٔ دسترسی به دوربین

گام سوم: اسکن QR Code با گوشی

دوربین را بالا بیاورید تا در مقابل مربع کد QR قرار بگیرد و بتواند این کد را اسکن کند.

برای پیوند دادن QR Code‌ای که در دستگاه نمایش داده می شود را اسکن کنید.
اسکن QR Code

گام چهارم: تایید لینک شدن نسخه گوشی و نسخه دسکتاپ

در این مرحله نسخهٔ موبایل از اطمینان شما برای وصل شدن به نسخهٔ دسکتاپ می‌پرسد و یادآوری می‌کند که دسترسی به پیام‌ها و امکان فرستادن پیام در دسکتاپ نیز فراهم می‌شود. برای ادامهٔ روند، Link Device را انتخاب کنید.

در گوشی اجازه لینک اپ سیگنال را برای لینک شدن به دسکتاپ بدهید
انتخاب گزینهٔ Link device

‌گام پنجم: انتخاب نام برای سیگنال دسکتاپ در کامپیوتر

در این مرحله مجدداً به نسخهٔ دسکتاپ سیگنال برمی‌گردیم که در آن از شما می‌خواهد نامی برای کامپیوتر خود انتخاب کنید. بعد از وارد کردن نام، بر روی Finish Linking Phone کلیک کنید.

برای نسخه دسکتاپ سیگنال در کامپیوتر یک نام انتخاب کنید
انتخاب نام و سپس کلیک روی Finish Linking Phone

گام ششم: همگام سازی اطلاعات نسخه گوشی و نسخه دسکتاپ

در این مرحله نوبت به Syncying contacts (همگام‌سازی گروه‌ها و فهرست مخاطبان) در نسخهٔ دسکتاپ می‌رسد که به‌صورت خودکار انجام می‌شود تا تمام پیام‌ها در این نسخه هم نمایش داده شوند. این روند ممکن است کمی زمان ببرد.

در این مرحله سینک شدن اطلاعات در نسخه موبایل و نسخه کامپیوتر سیگنال اتفاق می‌افتد
همگام‌سازی گروه‌ها و فهرست مخاطبان

گام هفتم: مشاهده مخاطب‌ها و گروه‌ها در سیگنال دسکتاپ

با تمام شدن این روند می‌توانید فهرست گفت‌وگوهای خود را در منوی کناری سمت راست صفحه ببینید. توجه کنید که محتوای پیام‌هایی که پیش از این در چت‌ها داشتید به خاطر موارد امنیتی نمایش داده نمی‌شوند. اما از این لحظه به بعد هر پیامی که توسط هرکدام از نسخه‌ها فرستاده شود در هر دو نسخهٔ موبایل و دسکتاپ دیده خواهند شد.

مشاهده مخاطبان و گروه ها در نسخه دسکتاپ سیگنال
لیست مخاطبین در نوار کنار صفحه

گام هشتم: بررسی جزئیات نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال

شکل ظاهری برنامه سیگنال در نسخه دسکتاپ بسیار شبیه نسخه موبایلی آن است. شما می‌توانید از طریق نسخه کامپیوتر هم تماس‌های تصویری و صوتی ایجاد کنید، پیام‌های صوتی و متنی ارسال کنید، عکس، ویدئو، استیکر و یا اسناد را از کامپیوتر و از طریق پیوست برای دیگران ارسال کنید.

شکل ظاهری نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال
شکل ظاهری نسخه دسکتاپ پیام‌رسان سیگنال

گام نهم: استفاده از استیکرهای نسخه موبایل سیگنال در نسخه دسکتاپ

همه استیکرهایی که در موبایل و در پیام‌رسان سیگنال دانلود کرده بودید به طور اتوماتیک به نسخه دسکتاپ و کامپیوتر شما منتقل می‌شوند.

به همین سادگی حالا می‌توانید به صورت همزمان از سیگنال روی موبایل و کامپیوتر خود استفاده کنید. فراموش نکنید که اگر سیگنال را به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض برای پیامک در اندروید در نظر گرفته باشید، پیامک‌ها در نسخهٔ دسکتاپ نمایش داده نخواهند شد.

منبع: How-to Geek

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا