دنیای فناوری و آموزش

نحوه آپدیت گوگل کروم

لوگوی مرورگر گوگل کروم

گوگل هر 6 هفته یکبار کروم را با نسخه جدید آپدیت می‌کند البته پچ‌های امنیتی آن بسیار زودتر از این موعد آپدیت می‌شوند. کروم معمولاً به صورت خودکار آپدیت­‌ها را دانلود می‌کند اما به صورت خودکار restart نمی‌شود تا آنها را نصب کند. در ادامه این مقاله از وب‌سایت آموزشی جیتسو نحوه دانلود و نصب آپدیت‌­ها توضیح داده شده است.

چگونه گوگل کروم را آپدیت کنید؟

درست است که گوگل کروم آپدیت‌ها را در بک گراند دانلود و آماده می‌کند اما شما همچنان باید مرورگرتان را restart کنید تا آپدیت‌ها نصب شوند. برخی از افراد کروم را برای چند روز و حتی چند هفته باز نگه می‌دارند در حالیکه آپدیت‌ها همچنان منتظر نصب شدن هستند، این کار ممکن است کامپیوتر را در معرض خطر قرار دهد.

در کروم، بر روی منو که به صورت سه نقطه نشان داده شده است و سپس مسیر Help > About Google Chrome کلیک کنید. همچنین می‌توانید chrome://settings/help را در نوار آدرس کروم تایپ کرده و Enter را فشار دهید.

روی منو و سپس مسیر Help > About Google Chrome کلیک کنید.
Click More, point to Help, then click on About Google Chrome

کروم آپدیت‌ها را بررسی کرده و در صورت وجود آپدیت­‌های جدید بلافاصله پس از اینکه صفحه About Google Chrome را باز کنید، آنها را دانلود می‌کند.

در صورتی که کروم آپدیت‌ها را دانلود کرده و منتظر نصب باشد، آیکون منو به صورت یک فلش رو به بالا و بسته به اینکه چه مدتی آپدیت موجود بوده است به یکی از سه رنگ زیر تغییر می‌کند:

  • سبز: آپدیت دو روز است که موجود شده است.
  • نارنجی: آپدیت چهار روز است که موجود شده است.
  • قرمز: آپدیت هفت روز است که موجود شده است.
Google Chrome شروع به به‌روزرسانی می‌کند.
Google Chrome begins to update

پس از اینکه آپدیت نصب شد یا اینکه چند روز است که در انتظار نصب است، بر روی “Relaunch” کلیک کنید تا پروسه آپدیت تمام شود.

توجه: اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که بر روی آن کار می‌کنید را ذخیره کنید. کروم مجدد تمامی پنجره‌های باز بوده قبل از عملیات relaunch را مجدد باز می‌کند اما اطلاعات درون آنها را ذخیره نمی‌کند.

بر روی "Relaunch" کلیک کنید تا پروسه آپدیت مرورگر کروم تمام شود.
To complete the update process, click Relaunch

اگر ترجیح می‌دهید که ابتدا کارتان را تمام کنید سپس کروم را restart کنید، تنها تب about را ببندید. کروم آپدیت را دفعه دیگری که مرورگر را کامل ببندید و مجدد باز کنید نصب خواهد کرد.

مقاله مرتبط: آموزش پیدا و غیرفعال کردن افزونه‌های Resource-Hungry در مرورگر کروم

پس از اینکه کروم را مجدد باز می‌کنید و نصب آپدیت نیز پایان می‌یابد، به مسیر chrome://settings/help بازگشته و مطمئن شوید که از آخرین نسخه کروم استفاده می‌کنید. اگر آخرین آپدیت‌ها را نصب کرده باشید کروم پیغام “Google Chrome is up to date” را نشان می‌دهد.

اکنون مرورگر Chrome به جدیدترین نسخه به روز شده است.
Chrome is now up to date with the most recent version

منبع: How-to Geek

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا