دنیای فناوری و آموزش

آموزش اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی با Google Duo

آموزش اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی از طریق اپ Google Duo در اندروید

اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی اندروید امکان پذیر است؟ این روزها تماس‌های تصویری به خاطر شرایط متفاوتی (کرونا) که در آن هستیم به بخش مهمی از زندگی کاری و تحصیلی‌مان تبدیل شده است. سازندگان چنین اپلیکیشن‌هایی نیز تلاش کرده‌اند تا کیفیت خدماتشان را بیش از پیش بهبود ببخشند. اشتراک صفحه (Screen Sharing) ویژگی‌ای است که بیش‌تر از رایانه‌های شخصی و کلاس‌های آنلاین انتظار داریم؛ اما Google Duo با کارکرد آسان و ساده‌اش، چنین امکانی را برای کاربران اندرویدی هم فراهم کرده است. گرچه سادگی و استفادهٔ آسان به معنی کمبود امکانات خوب و قوی نیست. اگر می‌خواهید صفحهٔ موبایل خود را هنگام تماس تصویری به اشتراک بگذارید با جیتسو همراه باشید.

اشتراک صفحه نمایش را بیش‌تر به عنوان یک ویژگی برای ملاقات‌ها و تماس‌های کاری گروهی تصور می‌کنند؛ اما می‌تواند برای تماس‌های شخصی نیز به درد بخورد. البته توجه کنید که امکان اشتراک صفحه در Google Duo تنها برای کاربران موبایل‌ها و تبلت‌هایی است که به اندروید نسخهٔ ۸ یا بالاتر مجهز باشند. در ادامهٔ مطلب کارکرد این ویژگی را به شما نشان خواهیم داد.

فعال کردن اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی با Google Duo

قبل از هر چیز، اپلیکیشن Google Duo را باز کنید و مخاطب مورد نظرتان را برای مکالمه‌ی تصویری انتخاب کنید.

باز کردن اپ Google Duo و انتخاب یک مخاطب
باز کردن اپ Google Duo و انتخاب یک مخاطب

گزینه‌ی Video Call یا تماس تصویری را بزنید.

انتخاب گزینه Video Call برای اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی
انتخاب گزینه Video Call

زمانی که تماس برقرار شد، تعدادی دکمه‌ را پایین صفحه خواهید دید. اگر دکمه‌ها ناپدید شدند کافی است آرام روی صفحه بزنید تا دوباره نمایش داده شوند. دکمه‌ای را که سه ستاره‌ی کوچک دارد بزنید تا گزینه‌های بیش‌تری در اختیارتان قرار بگیرد.

انتخاب گزینه more options یا همان 3 ستاره
انتخاب گزینه more options یا همان 3 ستاره

بعد در میان گزینه‌های جدید، Screen Share را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Screen Share

حالا پیغامی ظاهر می‌شود که در مورد دسترسی Google Duo به اطلاعات صفحه‌ی نمایش هنگام اشتراک‌گذاری توضیح می‌دهد. اگر مشکلی با این دسترسی ندارید، Start Now را بزنید.

انتخاب دکمه Start اگر با پیغام موافق هستید
انتخاب دکمه Start اگر با پیغام موافق هستید

در نهایت نوبت به انتخاب امکان اشتراک صدای پس‌زمینه هنگام پخش ویدیو یا کار با اپلیکیشن‌های دیگر می‌رسد. می‌توانید با Share Audio این اجازه را بدهید یا با Don’t Share، مانع از آن شوید.

تصمیم گیری اشتراک گذاری صدای گوشی هنگام Screen Share
تصمیم گیری اشتراک گذاری صدای گوشی هنگام Screen Share

حالا صفحهٔ شما به اشتراک گذاشته می‌شود و می‌توانید به Google Duo اجازه دهید در پس‌زمینه اجرا شود تا امکان نمایش هر چیزی روی صفحهٔ موبایل یا تبلت‌تان به مخاطب فراهم شود. آیکون کوچک Cast در بالای صفحه نشان‌دهندهٔ این است که در حال اشتراک گذاری صفحهٔ خود هستید.

آیکون قرمز رنگ cast هنگام اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی
آیکون قرمز رنگ cast هنگام اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی

توقف اشتراک گذاری صفحه نمایش گوشی با Google Duo

برای توقف اشتراک کافی است تا دوباره به صفحه‌ی تماس تصویری در Google Duo برگردید و روی Screen Share بزنید. این کار باعث پایان اشتراک خواهد شد.

انتخاب مجدد گزینه Screen Share برای قطع اشتراک گذاری صفحه نمایش
انتخاب مجدد گزینه Screen Share برای قطع اشتراک گذاری صفحه نمایش

به همین سادگی! حالا هر وقت خواستید چیزی را از صفحه‌ی نمایش خود نشان دهید می‌توانید به راحتی در میان تماس تصویری، اشتراک صفحه را فعال یا غیرفعال کنید.

منبع: How-to Geek

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا