دنیای فناوری و آموزش

آموزش استفاده از ماشین حساب حرفه‌ای مخفی در آیفون

ماشین حساب حرفه‌ای مخفی در آیفون

کشف ماشین حساب حرفه‌ای مخفی در آیفون! اگر شما هم به فکر نصب ماشین حساب مهندسی پیشرفته بر روی آیفون خود افتاده‌اید نیازی نیست تا زحمت این کار را بکشید. آیفون شما در حالت پیش‌فرض در خودش یک ماشین حساب حرفه‌ای و پیشرفته داخلی دارد اما این قابلیت از سال 2008 تا همین امروز، طبق گزارش خبرگزاری The Verge از چشم دوستداران اپل پنهان شده است. با جیتسو همراه باشید تا نحوه کار با ماشین حساب مهندسی را یاد بگیرید.

روش مشاهده ماشین حساب حرفه‌ای در آیفون

ابتدا برنامه ماشین حساب را باز کنید. اگر نمی‌توانید آن را پیدا کنید، با یک انگشت در وسط صفحه به سمت پایین بکشید و در نوار جستجو حروف ابتدایی ماشین حساب یا calc را تایپ کرده و سپس بر روی آیکون ماشین حساب بزنید.

برنامه ماشین حساب در آیفون
برنامه ماشین حساب در آیفون

پس از اجرای ماشین حساب، احتمالاً با صفحه‌ای مشابه شکل زیر مواجه می‌شوید. رابط کاربری ساده این برنامه شامل اعداد و علائم عملیات ساده ریاضی است. خوب، تا این جا که چندان مهندسی به نظر نمی‌رسد!

محیط کاربری ماشین حساب ساده در آیفون
محیط کاربری ماشین حساب ساده در آیفون

برای ورود به حالت مهندسی باید ابتدا آیفون خودتان را 90 درجه بچرخانید تا در وضعیت افقی قرار بگیرد. در این حالت نه‌تنها خود برنامه و دکمه‌هایش متناسب با حالت گسترده تنظیم می‌شوند بلکه دکمه‌های ماشین حساب مهندسی نیز به صفحه اضافه می‌شود.

محیط کاربری ماشین حساب حرفه‌ای و پیشرفته در آیفون
محیط کاربری ماشین حساب حرفه‌ای و پیشرفته در آیفون

خاموش کردن قفل چرخش آیفون

اگر با چرخاندن آیفون، برنامه ماشین‌حساب به حالت پیشرفته تغییر نکرد احتمالاً به دلیل فعال بودن قفل چرخش است. برای غیرفعال کردن آن کنترل سنتر (Control Center) را بالا کشیده و روی آیکون قفل چرخش بزنید تا غیرفعال شود.

خاموش کردن قفل صفحه در آیفون
خاموش کردن قفل صفحه در آیفون

بعد از خاموش شدن قفل چرخش، یکبار دیگر هنگام اجرای ماشین حساب، آیفون خود را بچرخانید و می‌بینید که وارد حالت مهندسی شده‌اید و پیش روی شما دنیایی از اعمال ریاضیات پیچیده نمایان می‌شود. امیدواریم از محاسبات پیشرفته‌تان لذت ببرید.

منبع: How-to Geek

3.7/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا