دنیای فناوری و آموزش

چگونه حساب کاربری برنامه اسپاتیفای (Spotify) خود را پاک کنید؟

لوگوی Spotify به همراه متن آن در پس زمینه سیاه

دیگر از برنامه Spotify استفاده نمی‌کنید یا از سرویس دهنده دیگری استفاده می‌کنید؟ اگر نمی‌خواهید حساب کاربری خود را به حالت بلا استفاده و غیر فعال نگه دارید، می‌توانید برای همیشه حساب کاربری برنامه Spotify خود را ببندید. در این مقاله در وب‌سایت جیتسو می‌خوانید که چطور با چند کلیک، حساب کاربری Spotify خود را حذف کنید.

می‌توانید حساب کاربری برنامه Spotify خود را از طریق مرورگر وب در موبایل یا کامپیوتر خود حذف کنید. این گزینه در برنامه‌های تلفن همراه یا دسکتاپ موجود نیست. به خاطر داشته باشید که پس از حذف حساب کاربری برنامه Spotify خود، همه پلی لیست‌ها و دنبال کنندگان خود را از دست خواهید داد. و اگر تخفیف دانشجویی دارید، به مدت یک سال نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

همچنین بخوانید: آموزش حذف دائمی اکانت تلگرام – دیلیت اکانت تلگرام

به دلیل نحوه عملکرد برنامه Spotify، شما دیگر نمی‌توانید با همان نام کاربری فعالیت کنید، اما می‌توانید با همان آدرس ایمیل یک حساب کاربری جدید بسازید. اگر نمی‌خواهید حساب کاربری برنامه Spotify خود را حذف کنید، می‌توانید به سادگی عضویت پیشرفته (Spotify Premium) خود را لغو کنید.

آموزش قدم به قدم حذف اکانت اسپاتیفای

وقتی همه جزئیات را مرور کردید و مطمئن شدید که می‌خواهید حساب کاربری برنامه Spotify خود را به طور دائم حذف کنید، وب‌سایت Spotify را در مرورگر خود باز کنید و به حساب کاربری خود وارد شوید. سپس، صفحه پشتیبانی مشتری (Customer Support) برنامه Spotify را باز کنید. در اینجا، روی گزینه “Account” کلیک کنید.

صفحه پشتیبانی مشتری (Customer Support) برنامه Spotify را باز کنید و روی گزینه "Account" کلیک کنید.

گزینه “I Want To Close My Account” را انتخاب کنید.

گزینه "I Want To Close My Account" را انتخاب کنید.

در بخش بعدی، روی گزینه “Close Account” کلیک کنید.

روی گزینه "Close Account" کلیک کنید.

برای تایید حذف حساب، مجدد روی گزینه “Close Account” کلیک کنید.

مجدد روی گزینه "Close Account" کلیک کنید.

اکنون برنامه Spotify از شما می‌خواهد تا مشخصات حساب کاربری را تأیید کنید. زمانی که مطمئن شدید حساب کاربری را درست انتخاب کردید، روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

اطلاعات حساب را بررسی کنید و روی دکمه "continue" کلیک کنید.

در مرحله بعدی، علامت تیک کنار گزینه “I Understand” را بزنید و روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

تیک گزینه "I Understand" را بزنید و روی گزینه "Continue" کلیک کنید.

برنامه Spotify از شما می‌خواهد که ایمیل خود را بررسی کنید. صندوق ورودی (Inbox) خود را باز کنید و ایمیل حاوی لینک از طرف برنامه Spotify را پیدا کنید. بر روی گزینه “Close My Account” موجود در ایمیل کلیک کنید. این لینک فقط 24 ساعت اعتبار دارد.

بر روی گزینه "Close My Account" موجود در ایمیل کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه، برنامه Spotify یک سربرگ جدید (Tab) در مرورگر باز می‌کند، و تأیید می‌کند که حساب شما بسته و حذف شده است. شما دیگر نمی‌توانید با همان حساب کاربری  وارد شوید.

حساب Spotify بسته و برای همیشه حذف شد

مقاله مرتبط: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیر فعال کنید؟

اگر نظرتان عوض شد، 7 روز فرصت دارید تا دوباره حساب خود را فعال کنید. لینک انجام این کار را در صندوق ورودی ایمیل خود پیدا خواهید کرد.

روی "Reactivate My Account" از ایمیل کلیک کنید.

منبع: How-to Geek

3.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا